Aktualności

12-03-2021-12:51:12

25. rocznica wydania albumu Céline Dion - „Falling Into You”

Udostępnij! Tweetnij!

12 marca obchodzimy 25. rocznicę wydania czwartej anglojęzycznej płyty Céline Dion – „Falling Into You”, która sprzedała się na świecie w ilości ponad 32 milionów egzemplarzy!

Materiały prasowe

Krążek znalazł się na pierwszym miejscu list najlepiej sprzedających się płyt m.in. w Stanach Zjednoczonych - gdzie spędził w pierwszej dziesiątce prawie 60 tygodni, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji i Australii! Diamentowe płyty, multi platyny, platyny oraz złoto – to tylko niektóre z nagród, jakie diva otrzymała za ten album na całym świecie.

2 najważniejsze statuetki za płytę „Falling Into You” trafiły w ręce Céline w 1997 roku, kiedy zwyciężyła podczas rozdania nagród Grammy w kategoriach „Najlepszy Album Pop” oraz „Album Roku”.

Artystka wydała łącznie 5 singli z albumu „Falling Into You”, z czego trzy utwory odniosły spektakularny sukces: „Because You Loved Me” – piosenka przewodnia z filmu „Namiętności”, za którą Céline była nominowana do Oscara.  

„It’s All Coming Back to Me Now” – ballada napisana przez Jima Steinmana, oraz wyprodukowana przez Stevena Rinkoffa we współpracy z Royem Bittanem. Oryginalna wersja utworu trwa ponad 7 minut.

„All By Myself” – cover utworu Erica Carmena, wyprodukowany przez legendarnego Davida Fostera. Jest to jeden z największych hitów Céline Dion w Stanach Zjednoczonych.

Do dnia dzisiejszego album „Falling Into You” pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się płyt w historii muzyki.

Zamów / posłuchaj albumu „Falling Into You”: tutaj

 Tracklista:

1. It's All Coming Back to Me Now

2. Because You Loved Me

3. Falling Into You

4. Make You Happy

5. Seduces Me

6. All By Myself

7. Declaration Of Love

8. (You Make Me Feel Like) A Natural Woman

9. Dreamin' Of You

10. I Love You

11. If That's What It Takes

12. I Don't Know

13. River Deep, Mountain High

14. Your Light

15. Call The Man

16. Fly


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!