Aktualności

31-03-2021-12:08:24

Jego hit nie wyjdzie Ci z głowy!

Udostępnij! Tweetnij!

Historia Shane’a Codda to świetny dowód na to, że w pandemicznym roku mogą dziać się rzeczy podnoszące na duchu i przynoszące nadzieje. 

Materiały prasowe

Niespełna 23-letni Irlandczyk zamieścił swój pierwszy utwór „Get Out My Head” w internecie. Miał to być jego sposób na radzenie sobie z covidowym stresem. Utwór stał się hitem na całym świecie.Singiel „Get Out My Head” zbudowany wokół pianina zawiera wszystkie elementy rasowego house’owego bangera. Wiralowo kawałek zgromadził ponad 630 tys. odtworzeń w platformie Soundcloud oraz 420 tys. streamów w Spotify w ciągu trzech miesięcy od uploadu.

Shane Codd nie umknął uwadze legendarnej wytwórni Polydor, która podpisała kontrakt z artystą i wydała na nowo chwytliwy klubowy hit. Shane stworzył „Get Out My Head” jako odpowiedź na ograniczenia lockdownu. Jak wyjaśnia artysta:

Chciałem wyjść i robić normalnie rzeczy, chciałem też – zapewne jak większość z nas – wyrzucić z głowy stres covidowy. Bardzo dużo myślałem nad tym wokalem, a sam utwór stał się ucieczką. Pamiętam, gdy pierwszy raz posłuchałem „Get Out My Head” w samochodzie, udało mi się wtedy poczuć ulgę oraz dobry klimat. Wyobraziłem sobie festiwale, tańczących ludzi, co w świecie lockdownu stało się naprawdę odległym uczuciem. 

Udostępniłem utwór w internecie i od razu otrzymałem entuzjastyczne reakcje. Byłem zachwycony. Ludzie publikowali piosenkę, oznaczali mnie, a ja czułem olbrzymią wdzięczność za to, że im się podoba. Dostałem sporo wiadomości, że kawałek pomógł ludziom w lockdownie i że dla nich to numer roku. Nie mogłem w to uwierzyć.

Utwór znajduje się obecnie na 13. pozycji Airplay Charts w Polsce. Dotarł też do 3. miejsca najpopularniejszych utworów na Shazamie w naszym kraju. Na całym świecie „Get Out My Head” przekroczyło 72 mln streamów. Dotarło na szczyt Dance Radio w US, 20. miejsce Official UK Charts oraz odpowiednio 21. i 37. miejsca w analogicznych zestawieniach w Belgii i Holandii. W Spotify zdobyło 50. pozycję Global Chart, poradziło sobie także dobrze m.in. w Belgii (#3), Wielkiej Brytanii (#7), Holandii (#7), Danii (#8), Irlandii (#10), Finlandii (#29) czy w Niemczech (#50). U naszych zachodnich sąsiadów singiel dodano m.in. do playlisty radia NRJ.

Shane Codd jest mocno zainspirowany brzmieniami lat 90. oraz wczesnych zerowych. Pierwszy rozgłos zdobył w 2018, gdy został finalistą konkursu Breakout Producer organizowanego przez znanego irlandzkiego DJa, Marka McCabe’a. Od tego czasu Shane Codd mógł liczyć na występy w klubach w swoim kraju, jak również wsparcie radia SPIN 1038. 

„Get Out My Head” to dowód na to, że Shane Codd jest utalentowanym młodym artystą skazanym na sukces. 

 źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: SHANE CODD