Aktualności

09-04-2021-10:45:46

Przedstawiamy: Till Brönner & Bob James/On Vacation

Udostępnij! Tweetnij!

„On Vacation” to kolejny album niemieckiej gwiazdy jazzu – Tilla Brönnera, zrealizowany dla Sony Masterworks wspólnie z doskonałym amerykańskim klawiszowcem, aranżerem i producentem muzycznym, zdobywcą nagrody GRAMMY -  Bobem Jamesem.

Materiały prasowe

Till Brönner grę na trąbce studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii. Do najważniejszych jego nauczycieli należą: Prof. Malte Burba oraz amerykański trębacz jazzowy Bobby Shew. W 1993 roku ukazał się jego pierwszy samodzielny album pt.”Generations of Jazz”, na którym towarzyszyli mu tacy muzycy jak: Ray Brown, Jeff Hamilton, Frank Chastenier i Grégoire Peters. Album ten otrzymał od razu nagrodę Niemieckiej Krytyki Fonograficznej.W efekcie tego Till Bronner rozpoczął stałą współpracę koncertową z takimi artystami jak: Dave Brubeck, Tony Bennett, Mark Murphy, James Moody, Monty Alexander, Nils Landgren oraz Klaus Doldinger i Joe Sample.

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia rozpoczęła się jego intensywna działalność artystyczna. Od 2010 do 2011 Till Brönner wspólnie z Sarah Connor był jurorem oraz mentorem  w telewizyjnym talent show „X Factor” emitowanym w stacjach RTL i VOX dwukrotnie wygrywając w kategorii wiekowej „powyżej 25 lat”. Dzięki temu udało mu się zyskać dość dużą rozpoznawalność  na niemieckim rynku medialnym. Swoje odejście z programu tłumaczył chęcią poświęcenia się głównej pasji – trąbce jazzowej.

Wykonawcy:
 Till Brönner (trumpet, flugelhorn, vocals)
 Bob James (piano, keyboards)
 Christian von Kaphengst (double bass)
 Yuri Goloubev (double bass)
 Harvey Mason (drums)
 Wolfgang Haffner (drums)
 David Haynes (drums)

Tracklist:

1. Save Your Love For Me (Buddy Johnson)

2. Lemonade (Till Brönner/Robin Meloy Goldsby)

3. Late Night (Bob James)

4. Lavender Fields (Till Brönner)

5. September Morn (Neil Diamond/Gilbert Bécaud)

6. Elysium (Bob James/Rachel Kwag)

7. I Get It From You (Steve George/Richard Page/John Lang)

8. Miranda (Bob James)

9. Scent Of Childhood (Till Brönner)

10. On Vacation (Till Brönner/Robin Meloy Goldsby)

11. Sunset Vale (Harvey Mason/Scott Tibbs)

12. Basin Street Blues (Spencer Williams)
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!