Aktualności

13-04-2021-09:11:19

Olly, Olly i jeszcze więcej Olly’ego w nowym klipie Years & Years „Starstruck”

Udostępnij! Tweetnij!

Olly Alexander zrealizował klip do „Starstruck” z choreografką Sherrie Silver, która pracowała nad głośnym klipem Childish Gambino „This Is America”. Za reżyserię odpowiada Fred Rowson.

Materiały prasowe

Przebojowe „Starstruck” to pierwszy oficjalny singiel Years & Years po wydanym w 2018 albumie „Palo Santo” oraz pierwszy utwór po przekształceniu zespołu w solowy projekt Olly’ego Alexandra. 

Olly niedawno zagrał główną rolę w bijącym rekordy popularności serialu Channel 4/HBO „Bo to grzech” (w Polsce dostępny na HBO GO). W „Starstruck” gwiazdor muzyki i kina wspina się na nowy poziom. Z miejsca wiadomo, że singiel będzie miał status „instant classic” w dyskografii Years& Years.

Olly tak opowiada o utworze: - „Starstruck” powstało pewnej nocy w studiu na wsi, niedaleko Londynu. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem tyle gwiazd. Gdy mieszkasz w dużym mieście, odzwyczajasz się od tego widoku. Odkąd wszyscy musieliśmy przystanąć, ja zapragnąłem wychodzić i tańczyć. Całą skumulowaną energię przelałem więc w muzykę. „Starstruck” opowiada o przypływie euforii, gdy jesteś z kimś, kto cię pociąga. Gdy trzymasz się dobrego przeczucia i nie odpuszczasz. Jak większość z nas, ostatni rok spędziłem w domu. Chciałem stworzyć coś zabawnego i pozytywnego dla ludzi i dla siebie, by mieć się przy czym bawić. Bez względu na to, co robimy czy w jakim miejscu życia się znajdujemy, myślę że wszyscy zasługujemy na trzy minuty międzygalaktycznej ekstazy.

Jako lider Years & Years, Olly Alexander stał się jedną z najciekawszych gwiazd współczesnego popu. Artysta ma na koncie dwa świetnie przyjęte albumy, 5 nominacji do BRIT, wyprzedane trasy koncertowe na całym świecie, a także bogaty dorobek aktorski.

Olly jest także nieustraszonym, jedynym w swoim rodzaju głosem wsparcia dla środowiska LGBTQ+. Okazywał je na różne sposoby, czy to podczas poruszającej przemowy w trakcie występu na Glastonbury 2016 czy w dokumencie BBC „Olly Alexander: Growing Up Gay”, jak również w intrygującym świecie stworzonym wokół „Palo Salto” (premierze płyty towarzyszył film krótkometrażowymi z Judi Dench i Benem Whishawem).

W 2021 Olly zagrał w serialu „It’s A Sin” („Bo to grzech” dostępne w HBO GO), który pobił rekordy oglądalności Channel 4 – ponad 18 mln odtworzeni po premierze. Produkcja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. Po premierze fundacja Terrene Higgins Trust zanotowała czterokrotny wzrost zainteresowania testami na HIV.

Years & Years stawia wyzwanie tradycyjnemu postrzeganiu tożsamości oraz seksualności w sposób, który jest zarówno nowy dla popu, jak i całkowicie autorski w wykonaniu Olly’ego Alexandra. W ramach Years & Years artysta pracuje nad nowym materiałem.

Years & Years - Starstruck

Listen to Starstruck by Years & Years.

więcej
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!