Aktualności

14-04-2021-12:05:11

Olivia Rodrigo ogłasza szczegóły debiutanckiej płyty „Sour”

Udostępnij! Tweetnij!

Olivia Rodrigo, autorka hitów „drivers license” i „deja vu”, ogłosiła tytuł, tracklistę i datę premiery debiutanckiej płyty „Sour”. Na swoich mediach społecznościowych zaprezentowała też okładkę wydawnictwa.

Materiały prasowe

Na wydawnictwo trafi 11 utworów, w tym przełomowy w karierze Olivii „drivers license”. Utwór zadebiutował na szczycie Billboard Hot 100 i nie schodził z pierwszej pozycji przez osiem tygodni. W Stanach ma status podwójnej platyny, a w Polsce – platyny. Klip do utworu zgromadził ponad 170 mln wyświetleń. W serwisach cyfrowych „drivers license” zgromadziło ponad 107 mln w pierwszym tygodniu po premierze, a w samych Stanach – 62 mln, co jest drugim najlepszym wynikiem w USA wszech czasów.

„drivers license” okupowało listy najpopularniejszych utworów na Spotify przez wiele tygodni, także w Polsce. Singiel pobił rekord dziennych streamów dla piosenki nieświątecznej (12 stycznia 2020), miał także najlepszy debiut w streamingu w pierwszym tygodniu w historii Spotify. Utwór pobił rekordy także w Global Amazon Music jeśli chodzi o liczbę streamów, streamów na żądanie oraz liczbę dziennych próśb do Alexy o zagranie utworu.

„drivers license” spędziło osiem tygodni z rzędu na szczycie Billboard Global 200, trafiło też na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Holandii, Norwegii, Irlandii, Nowej Zelandii i Portugalii. Singiel Olivii Rodrigo jest pierwszym w historii, który jednocześnie był na szczycie Billboard Global 200 i Billboard Global Excl. U.S. przez osiem tygodni.

Drugi singiel Olivii Rodrigo, który także trafi na „Sour” – „deja vu” – zadebiutował w notowaniu Billboard Hot 100 z 17 kwietnia na miejscu 8. Olivia jest więc pierwszą artystką, której dwa pierwsze single trafiły do top 10 zestawienia.

Olivia Rodrigo - deja vu

Listen to deja vu by Olivia Rodrigo.

więcej

„Sour” trafi do sprzedaży 21 maja, czyli dokładnie tydzień po światowej premierze drugiego sezonu „The High School Musical: The Musical: The Series” (Disney+), w którym Olivia wciela się w rolę Niny. Tracklista „Sour” prezentuje się następująco:

1. brutal

2. traitor

3. drivers license

4. 1 step forward, 3 steps back

5. deja vu

6. good 4 u

7. enough for you

8. happier

9. jealousy, jealousy

10. favorite crime

11. hope ur ok

Preorder albumu:  

Sour

Sour - Rodrigo Olivia , tylko w empik.com: 59,99 zł . Przeczytaj recenzję Sour. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \r

więcejźródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!