Aktualności

03-05-2021-10:37:16

Nie tak słodka zapowiedź drugiej płyty zespołu Cukier

Udostępnij! Tweetnij!

"Spaliłem dla niej Rzym" to pierwszy singiel zapowiadający drugi album zespołu CUKIER. W piosence spotkał się - tak charakterystyczny dla artystów -  muzyczny eklektyzm oraz bardzo osobiste i przepełnione grą słów teksty. Duet Caboń-Krebs znów przesunął granicę i tak już bardzo pojemnej alternatywy.

Materiały prasowe

"Łachmany", "Kobiety" i "Romanse" to tytuły utworów kojarzące się słuchaczowi muzyki alternatywnej z zespołem CUKIER. Tworzący go wokalista i tekściarz Bartek Caboń oraz producent i instrumentalista Amek Krebs zyskali dzięki nim nie tylko zainteresowanie odbiorców, ale również przychylność mediów. Po kilku miesiącach przyszedł czas na kolejny autorski materiał, a jego pierwszą odsłoną jest singiel "Spaliłem dla niej Rzym". Piosenka to kwintesencja wyrazistego stylu zespołu, który definiowany jest odważnym łączeniem brzmień oraz artystyczną bezkompromisowością.


Piosenka jest rozprawką o tym, że nie ma dobra i zła. Wszystko jest pomiędzy i to, co dobre dla jednych, może być tragiczne dla innych. Utwór jest zapisem zdrady i obrazem skutków, jakie za sobą niesie. Pośrednio to metafora, jak nasze decyzje wpływają na nas i wszystko wokół. Żyjemy bowiem w świecie nieustannych pokus i w tym przypadku jasne jest, że nie chodzi o małe przyjemności, a chęć zburzenia wszystkiego jedną odważną - a być może głupią - decyzją. Wtedy nic już nie będzie takie samo.


Całość jeszcze bardziej potęguje niepokojący wideoklip, za który odpowiada COOLKOLEKTYW. Sprawdźcie sami:

źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Cukier