Aktualności

12-05-2021-11:52:16

Kings of Convenience na koncercie w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Wielki powrót Kings of Convenience! Duet zagra w warszawskim Palladium 10 czerwca 2022 roku.

Materiały prasowe

Będziecie się zastanawiać, dlaczego Kings of Convenience zajęło to tyle czasu. Kiedy pomiędzy albumami mija 12 lat, można założyć, że nastąpiła jakaś dramatyczna przepaść. A kiedy dowiecie się, że album był nagrywany przez pięć lat w pięciu różnych miastach, możecie spodziewać się czegoś piekielnie okazałego, przepełnionego wymyślną produkcją i mnóstwem gości.

Ale żadna z tych rzeczy nie jest prawdą. „Peace or Love” (premera 18 czerwca), czwarty album Kings of Convenience, brzmi całkowicie świeżo: 11 utworów o życiu i miłości – pięknych, czystych i emocjonalnych. Po prostu dla Eirika Glambeka Bøe i Erlenda Øye wspólne tworzenie muzyki nigdy nie było prostą sprawą.

Wygląda to oczywiście na powrót, ale tak nie jest – mówi Eirik. – To był bardzo powolny projekt. Wiele razy oszukiwaliśmy się, myśląc, że teraz wiemy, jak nagrywać, ale w momencie, gdy jesteśmy w studiu, zdajemy sobie sprawę, że w nagraniach tak naprawdę chodzi o uchwycenie magii. Bardzo, bardzo trudno jest sprawić, by coś brzmiało prosto.

Eirik i Erlend spotkali się w szkole w Bergen w Norwegii i po raz pierwszy wystąpili razem w zespole rockowym Skog, zanim w 1999 roku utworzyli duet. Po kilku wspólnych albumach i trasach koncertowych Erlend osiedlił się w Syrakuzach na Sycylii, podczas gdy Eirik pozostał w Bergen. Do stycznia 2016 roku Kings of Convenience napisali prawie wszystkie utwory na „Peace or Love” i odbyli swoją pierwszą sesję nagraniową podczas trasy koncertowej w Santiago w Chile. Tamtej jesieni zadebiutowali z nowym materiałem przed fanami. Potem sprawy się skomplikowały.

Nagraliśmy album około pięć razy – mówi Eirik. - W miarę postępów sesji nagraniowych do albumu dołączyli inni muzycy. Łamiący serce „Love Is a Lonely Thing” został nagrany w studiu Funkhaus Nilsa Frahma w Berlinie z kanadyjską wokalistką Leslie Feist.

Te 11 utworów to emocjonalna głębia i zdobywana z wiekiem mądrość. „Peace or Love” to dźwięk dwóch starych przyjaciół, którzy wspólnie odkrywają ostatnią fazę ich życia i szukają nowych sposobów na uchwycenie tej nieuchwytnej magii. – Sfrustrowaliśmy wiele osób z branży muzycznej, ponieważ nie zgadzamy się na dopasowanie się do ram tego, jak się wszystko robi – mówi Eirik. – Ale właśnie dlatego nadal kocham to, co robię. Nie jestem zblazowany.

Limitowany presale dla posiadaczy voucherów w AlterSklepie i członków AlterKlubu rozpocznie się 13 maja 2021 o 11:00. Ogólna sprzedaż biletów na koncert startuje 14 maja 2021 o 11:00.
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!