Aktualności

14-05-2021-10:46:19

Orwellian zapowiada nową płytę Manic Street Preachers

Udostępnij! Tweetnij!

Dziś premiera nowego utworu Manic Street Preachers, który zwiastuję nadchodzącą płytę. „The Ultra Vivid Lament” pojawi się na sklepowych półkach już we wrześniu.

Materiały prasowe

Manic Street Preachers zapowiadają swój 14 studyjny album, który będzie miał premierę 3 września 2021 roku. Dzisiaj fani mogą już podziwiać pierwszy singiel, czyli utwór „Orwellian”. To klasyczne brzmienie Walijskiego zespołu. „Ta piosenka jest o walce o przejmowanie znaczeń, usuwaniu kontekstów w debacie, nadpisywaniu sensu opartego na faktach, konfliktu napędzanego przez cyfrowe media, co prowadzi do ciągłego stanu kulturowej wojny. Tak jak wiele kompozycji na tej płycie, została napisana na fortepianie przez Deana Bradfielda. Muzycznie usłyszycie tam echa ABBY, majestat Alana Rankina z Assosiates i Talk Talk z gitarową solówką Lindsey Buckingham. To idealne tekstowe i muzyczne wprowadzenie do „The Ultra Vivid Lament”.

Nowy album jest odbiciem i reakcją. To nagranie, które spogląda przez odizolowany, zaśmiecony i zamglony pokój, pełen bolesnych wspomnień, by na jego końcu dostrzec otwarte okno w błyszczącej framudze, przedstawiające przepiękne morze zlewające się z nieskończonym niebem. To jedenaście utworów, które łączą introspekcję, cichy gniew i dźwięki, którym nie można się oprzeć. Te elementy są z nami przez cały album. Od otwierającego spokojnego szumu „Snowing In Sapporo”, aż do galopującego „The Secret He Had Missed”. To podróż pomiędzy dyskretną kontemplacją w „Diapause” i stoickimi pobożnymi życzeniami w „Happy Bored Alone”.

Lista utworów na płycie „The Ultra Vivid Lament”:

1. Still Snowing In Sapporo

2. Orwellian

3. The Secret He Had Missed

4. Quest For Ancient Colour

5. Don’t Let the Night Divide Us

6. Diapause

7. Complicated Illusions

8. Into The Waves of Love

9. Blank Diary Entry

10. Happy Bored Alone 

11. Afterending
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!