Aktualności

21-05-2021-07:31:31

Olivia Rodrigo debiutuje albumem „Sour”

Udostępnij! Tweetnij!

Olivia Rodrigo wydaje najbardziej wyczekiwany popowy debiut roku!

Materiały prasowe

Cała muzyka pop to środowisko naturalne Olivii Rodrigo… Tworzy zupełnie nowy paradygmat królowych popu, niszczy stare podręczniki i proponuje coś zupełnie nowego – ROLLING STONE

Multi-platynowa, uwielbiana przez słuchaczy i krytyków wokalistka i kompozytorka Olivia Rodrigo prezentuje wyczekiwany debiutancki album „Sour”. Na całej płycie Olivia prezentuje swój niesamowity talent do wyrażania złożonych emocji w dynamicznych, rezonujących popowych piosenkach. Album w całości współtworzony przez Olivię to minimalistyczna i zachwycająca zarazem forma alt-popu. Każda piosenka kręci się wokół pięknie opowiadanych historii, chwytającego za serce wokalu Rodrigo, talentu do narracji i niezaprzeczalnej odwagi.

Dla artystki jedną z największych radości jest, paradoksalnie, rozkładanie na czynniki pierwsze najgłębszych elementów złamanego serca. Jak mówi Olivia: – Nie ma nic piękniejszego niż siedzenie przy pianinie w moim pokoju i pisanie smutnych piosenek. To naprawdę moja ulubiona czynność na świecie. Jest to niezwykle inspirujące, gdy obserwujesz, jak twoja twórczość wpływa na ludzi i sprawia, że być może poczują się mniej samotni.

Jestem także zafascynowana konceptem związku, który zaczyna się psuć – jak osoba, którą kochałeś tak mocno i zdradzałeś wszystkie swoje sekrety, może stać się osobą, na którą nie możesz już patrzeć – tak Rodrigo wyjaśnia tytuł albumu. – Celem muzyki w ogóle jest wzięcie na warsztat tych skomplikowanych uczuć i uzewnętrznienie ich w taki sposób, by ludzie, który je czują, zostali zauważeni.

8 stycznia 2021 Rodrigo wydała przełomowy i rekordowy singiel „drivers license”, który w Stanach pokrył się już potrójną platyną. Utwór zadebiutował na szczycie Billboard Hot 100 i spędził tam 8 tygodni z rzędu, stając się pierwszym utworem w 2021, który przekroczył miliard streamów na całym świecie.

Na początku kwietnia ukazał się utwór „deja vu”, a Olivia Rodrigo przeszła do historii jako pierwsza artystka, której dwa pierwsze pełnoprawne single trafiły do pierwszej dziesiątki Hot 100. W połowie maja ukazał się trzeci utwór zapowiadający „Sour”, „good 4 you”.

Olivia Rodrigo pojawiła się w „Saturday Night Live” jako gość muzyczny, wykonując „drivers license” oraz „good 4 u”.

Media o Olivii Rodrigo:

Po zniewalającym debiucie, następny ruch Rodrigo zdeterminuje czy zostanie zaliczona do kategorii one-hit wonder, czy też dołączy do grona kluczowych graczy muzyki pop. „deja vu” sugeruje to drugie rozwiązaniePitchfork 

Olivia Rodrigo bez wątpienia dała czadu podczas swojego występu w SNL. Jeśli te występy i te dwie piosenki, które balansują na granicy gniewu i smutku z radosnym katharsis są jakimkolwiek wskaźnikiem, Olivia może być naszą następną supergwiazdą – Variety

„drivers license” to rozbrajająco szczera piosenka popowa, która brzmi jak pierwszy krok w długiej karierze Vogue

„drivers license” jest na czele listy tegorocznych hitów popowych The New York Times

„good 4 u” przypomina fanom, jak zabójcza może być 18-letnia twórczyni muzyki z piórem Complex 

Olivia Rodrigo – „Sour” – lista utworów:

1. brutal

2. traitor

3. drivers license

4. 1 step forward, 3 steps back

5. deja vu

6. good 4 u

7. enough for you

8. happier

9. jealousy, jealousy

10. favorite crime

11. hope ur ok


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!