Aktualności

24-05-2021-09:21:10

Florence + The Machine z nowym utworem „Call Me Cruella” w filmie Disneya „Cruella”

Udostępnij! Tweetnij!

Florence + The Machine nagrała premierowy utwór „Call Me Cruella” do nowego filmu Disneya „Cruella” z Emmą Stone w roli głównej. Tytuł w polskich kinach od 28 maja.

Materiały prasowe

„Call Me Cruella” usłyszymy w samym filmie, pojawi się też na albumie z piosenkami oraz na ścieżce dźwiękowej do filmu. Florence + The Machine tak komentuje możliwość nagrania utworu do najnowszej produkcji Disneya: – Kiedy uczyłam się śpiewać, piosenki Disneya stanowiły jeden z filarów mojego repertuaru. A często to czarne charaktery dostawały najlepsze utwory. Dlatego możliwość stworzenia nowego utworu do „Cruelli” to spełnienie młodzieńczych marzeń. Jestem niezmiernie wdzięczna Nicholasowi Britellowi i studiu Disney, że dali mi tak dużo kreatywnej wolności i zaufania, by opisać muzycznie to piękne szaleństwo Cruelli.

Florence Welch to nominowana do Grammy kompozytorka i liderka grupy Florence + The Machine. Jej cztery albumy studyjne sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie, a trzy z nich debiutowały w top 10 w USA. Za debiutancki „Lungs” otrzymała nagrodę BRIT za Album roku, a „How Big, How Blue, How Beautiful” dotarło na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Stanach. Florence otrzymała nagrodę im. Ivora Novello za kompozycje. Niedawno artystka zadebiutowała jako aktorka w produkcji HBO i Sky Atlantic „The Third Day”.

Nicholas Brittel tak skomentował współpracę z Florence oraz pracę nad ścieżką dźwiękową do „Cruelli”: – Jestem wielkim fanem Florence, więc praca nad „Call Me Cruella” była czystą przyjemnością. Zarówno w piosence, jak i całej ścieżce, chcieliśmy przywołać surową rockową estetykę lat 60. oraz 70. w Londynie. Nagraliśmy wszystko na sprzętach z epoki, na analogowych taśmach, w Abbey Road i AIR Studios w Londynie. Partie orkiestry połączyliśmy z gitarami elektrycznymi, basowymi, organami, klawiszami i perkusją.

Dwukrotnie nominowany do Oscara i nagrodzony Emmy kompozytor oraz pianista Nicholas Britell pracował nad ścieżkami dźwiękowymi do takich filmów jak „Gdyby ulica Beale umiała mówić”, „Vice”, „Moonlight”, „The Big Short” czy „Król”. Jest także autorem ścieżek dźwiękowych do seriali „Sukcesja” (nagroda Emmy za najlepszą muzykę w czołówce) i „Kolej podziemna”. Obecnie pracuje nad muzyką do trzeciego sezonu „Sukcesji” oraz filmu „Don’t Look Up” Adama McKaya.

Nagrodzona Oscarem Emma Stone („La La Land”) gra tytułową rolę w filmie Disneya „Cruella”. Produkcja opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja „Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson („Howards End”, „Rozważna i romantyczna”). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

W filmie „Cruella” występują Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Kirby Howell-Baptiste i Mark Strong. Za reżyserię odpowiada Craig Gillespie, scenariusz napisali Dana Fox i Tony McNamara na podstawie historii Aline Brosh McKenny, Kelly Marcel i Steve Zissisa, która jest adaptacją książki „101 dalmatyńczyków” Dodie Smith. Producentami filmu są Andrew Gunn, Marc Platt i Kristin Burr, a Emma Stone, Michelle Wright, Jared LeBoff i Glenn Close pełnią funkcję producentów wykonawczych.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: