Aktualności

26-05-2021-10:16:04

easy life zabiera nad ocean. Debiutancki album już w ten piątek!

Udostępnij! Tweetnij!

Wyczekiwany debiut płytowy easy life „life’s a beach” trafi do serwisów cyfrowych już 28 maja. Grupa ujawniła kolejny utwór z wydawnictwa – „ocean view”. Przypominamy, że w marcu 2022 zepół po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Materiały prasowe

„ocean view” to ostatni utwór, jaki easy life ujawnia przed premierą. Do kawałka powstał świetny teledysk, który można oglądać tutaj:

Liderzy paczki – NME

Prawdziwie oryginalne, easy life wślizgują się w twoją świadomość i natychmiast zapuszczają tam korzenie – Sunday Times, Breaking Act

Wyobraźcie sobie, że Alex Turner, Kaytranada oraz Loyle Carner łączą się w jedną osobę – i tak dostaniecie najlepszy opis trudnego do zdefiniowania brzmienia easy life – GQ 

Klimatyczne, na luzie… komicznie surrealistyczne – Fader 

O tym zespole jest naprawdę głośno… Bez wątpienia w ich katalogu znajdują się wielkie hity – Wonderland

Nie słyszeliście nigdy wcześniej takiego zespołu jak easy life – COLORS

Głównym singlem promującym krążek „life’s a beach” jest utwór „skeletons”, który obecnie znajduje się na rotacji A w BBC Radio 1.

Lider grupy, Murray, tak opowiada o „ocean view”: – To utwór o próbie sprostania oczekiwaniom. Z wielkim wyczekiwaniem na coś wiąże się wielkie rozczarowanie. „ocean view” to moment, w którym zabierasz ukochaną osobę na dziką wycieczkę na plażę i orientujesz się, że cały wyjazd jest mocno rozczarowujący, a twoja druga połówka nawet nie lubi wyjazdów nad morze.

Tytuł albumu – „life’s a beach” – to przekorne nawiązanie do zapomnianych przez świat lokalizacji daleko od morza i towarzyszącego plażom luzu. Murray wyjaśnia: – To płyta, na której marzymy, by być gdziekolwiek indziej, ale jednocześnie fiksujemy się na ponurej Anglii. Piosenki z debiutu będzie można usłyszeć na koncercie easy life w Warszawie w klubie Praga Centrum 25 marca 2022. Więcej informacji o koncercie i sprzedaży biletów na oficjalnej stronie wydarzenia:

easy life to alternatywny brytyjski skład r&b założony w 2017 roku w mieście Leicester. W 2018 grupa podpisała się z wytwórnią Island Records, a w 2020 została okrzyknięta „Sound of 2020”, zajmując drugie miejsce w corocznym plebiscycie BBC, jak również wygrała 2020 NME Award w kategorii najlepszy brytyjski debiutant. Ich pierwszy mixtape „Junk Food” odniósł niemały sukces w UK, zajmując 7. miejsce w krajowych notowaniach.

easy life to zespół, który ma szansę spodobać się zarówno fanom Arctic Monkeys, jak i Chance The Rapper. Do fanów formacji zaliczają się m.in. słynna aktorka Emma Thompson oraz muzycy The Specials.

easy life – „life’s a beach” – tracklista: 

1.     „a message to myself”

2.     „have a great day”

3.     „ocean view”

4.     „skeletons”

5.     „daydreams”

6.     „life’s a beach (interlude)”

7.     „living strange”

8.     „compliments”

9.     „lifeboat”

10.  „nightmares”

11.  „homesickness”

12.  „music to walk home to”źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: EASY LIFE