Aktualności

26-05-2021-15:03:45

Ayron Jones to nowy ambasador rocka ze Seattle. Posłuchaj!

Udostępnij! Tweetnij!

Wokalista i gitarzysta, posiadacz wspaniałego rockowego głosu – Ayron Jones – prezentuje nowy album „Child of the State”. Dziennikarze „The Seattle Times” przewidują, że artysta może zostać nowym ambasadorem tamtejszej sceny.

Materiały prasowe

Ayron Jones, który niedawno dołączył do programu dla nowych artystów Fender Next Class of 2021 (u boku takich wykonawców jak Arlo Parks, Remi Wolf czy Sports Team), jest świetnym przykładem, że muzyka gitarowa ma się świetnie. Jako niezależny artysta wydał dwie płyty. „Child of the State” jest jego pierwszym wydawnictwem dla dużej wytwórni. Ayron Jones supportował takich artystów jak Guns ‘N’ Roses, B.B. King, jak również dzielił scenę m.in. z Public Enemy, Run DMC, Jeffem Beckiem czy Theory of a Deadman.

Muzyk dba o to, by jego kompozycje miały możliwe jak najbardziej osobisty wymiar. Widać to już na poziomie tytułu krążka. Jones wyjaśnia: – Kiedy byłem dzieckiem, musiałem zmagać się z porzuceniem [Ayron został adoptowany przez ciotkę, oboje rodziców zmagało się z uzależnieniem od narkotyków dop. red.], co wpłynęło na całe moje życie. To właśnie o tym jest ten album: udało mi się pokonać wiele trudności, wyjść na prostą, ale zawsze będę tym dzieciakiem, który szuka rodziców i który tęskni za miłością oraz wsparciem. Jest mnóstwo adoptowanych osób, ale rzadko mówi się, jaki to ma wpływ na całe życie. Myślę, że każdy promyk nadziei jest tu na wagę złota. Na moim albumie przedstawiam jasne stanowisko i pokazuję, że nie każdy jest tylko stereotypem czy statystyką.

Na „Child of the State” trafiły m.in. single „Take Me Away” i „Mercy”. Bluesowe „Baptized in Muddy Waters” to dosłowne i metaforyczne odniesienie do Muddy’ego Watersa. Wyróżnić warto też kameralne i refleksyjne „My Love Remains” czy melodyjne „Boys From the Puget Sound”. „Supercharged” to hymn o miłości do kobiecej energii, a „Spinning Circles” opowiada o skomplikowanym problemie nałogów i relacji.

Ayron Jones mocno zaangażował się w produkcję „Child of the State”.  – Doświadczenie współpracy z różnymi osobowościami pozwoliło mi jednocześnie wyrazić siebie i swoje doświadczenia, jak również zdobyć nową wiedzę – tłumaczy artysta.

 Jestem kotem, który gra rocka, choć gdybyś oceniał mnie po okładce, stwierdziłbyś, że jestem chłopakiem z dzielni – i tak właśnie jest. Ale nie poddaję się stereotypom i chcę wywoływać u ludzi zaskoczenie. Chcę, by słuchacze mogli skupić się na znaczeniu „Child of the State”. Gdy spojrzą na okładkę, zobaczą czarnoskórego chłopaka w kapturze, który wychował się w okropnych okolicznościach, ale potem włączą muzykę i stwierdzą, że to człowiek, który tworzy niesamowite brzmienie. Chciałbym, by tak właśnie myśleli ci, którzy zdecydują się sięgnąć po moją twórczość.

Ayron Jones – „Child of the State” – lista utworów:
1. Boys From the Puget Sound (Ayron Jones)
2. Mercy (Ayron Jones, Marti Frederiksen, Scott Stevens)
3. Take Me Away (Ayron Jones)
4. Supercharged (Ayron Jones, Nathan Barlowe, Caleb Owens)
5. Free (Ayron Jones, Andrew Fulk)
6. My Love Remains (Ayron Jones)
7. Killing Season (Ayron Jones, Dave Bassett)
8. Spinning Circles (Ayron Jones, Dave Bassett)
9. Baptized in Muddy Waters (Ayron Jones)
10. Hot Friends (Ayron Jones, Tarek Jafar, Paul Meany)
11. Emily (Ayron Jones)
12. Take Your Time (Ayron Jones)

 


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!