Aktualności

02-06-2021-13:13:13

Olivia Rodrigo złota w premierowym tygodniu

Udostępnij! Tweetnij!

Olivia Rodrigo z albumem „Sour” zadebiutowała na szczycie Billboard 200, listy najpopularniejszych płyt w USA, z najlepszym wynikiem roku. Album już w premierowym tygodniu pokrył się złotem.

Materiały prasowe

Wyczekiwany album debiutancki Olivii Rodrigo „Sour” zadebiutował na szczycie Billboard 200 z 295 tys. sprzedanych albumów, tym samym już na starcie zapewniając sobie odznaczenie złotej płyty przyznawane przez RIAA. „Sour” zanotował też najwięcej amerykańskich streamów dla debiutanckiego albumu wokalistki i pobiło rekord tygodniowych streamów albumu wokalistki w historii Spotify – ponad 385 mln streamów na całym świecie! Album 18-letniej wokalistki trafił na pierwsze miejsca sprzedaży także w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii, Norwegii, Holandii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii. W Polsce album zadebiutował na 6. miejscu Spotify Album Chart.

W Wielkiej Brytanii „Sour” zanotowało najlepszy tydzień premierowy 2021 roku, z 51 tys. sprzedanych egzemplarzy oraz najlepszy wynik otwarcia dla debiutanckiego albumu od dwóch lat. LP ustanowiło też nowy oficjalny rekord UK w streamingu, zdobywając najwięcej streamów w historii dla albumu debiutanckiego. Rodrigo jest także najmłodszą artystką, która zanotowała podwójny debiut na szczytach list przebojów – za sprawą albumu „Sour” oraz singla „good 4 u”.

W poprzednim tygodniu Rodrigo zapewniła sobie szczyt Billboard Hot 100 za sprawą „good 4 u”, trzeciego singla promującego „Sour”. Utwór w pierwszy tydzień po premierze zdobył 108 mln streamów audio i 43 mln streamów wideo na całym świecie. „Sour” – w całości współtworzone przez Rodrigo – przeszło do historii również dzięki temu, że to pierwszy debiutancki album, z którego już dwa pierwsze promujące single znalazły się na szczycie Hot 100. Pierwszy to przełomowy „drivers license”, a drugi „deja vu”. Obecnie Rodrigo, debiutancka, ma 3 utwory w Top 40 – ma to miejsce pierwszy raz w 20-letniej historii archiwizacji systemu. Trzy wyżej wymienione single zanotowały też trzy najwyższe wyniki streamów pojedynczych utworów w USA w 2021 roku.

8 stycznia 2021 odbyła się premiera singla „drivers license”, a dziś utwór ma już status potrójnej platyny w USA. Dzięki tej piosence Olivia z miejsca stała się jedną z najciekawszych debiutantek 2021 roku. Utwór spędził 8 tygodni z rzędu na szczycie Hot 100 i stał się pierwszą tegoroczną premierą, która przekroczyła miliard streamów. 1 kwietnia ukazał się singiel „deja vu”.

Olivia Rodrigo w programie „Saturday Night Live” (odcinek z 15 maja):

Media o albumie „Sour”

Objawienie i nowy głos popu – Rolling Stone 

Świetny debiut The New York Times 

„Sour” to na razie najlepszy popowy album tego rokuBillboard 

Najbardziej samoświadomy album pop od długiego czasu The Los Angeles Times 

Wybitne pierwsze danie w długiej karierze muzycznejVariety 

Dbałość o każdy szczegół, bardzo przemyślanyNPR 

Pełen pasji, zadziorny i dający olbrzymią satysfakcję SPIN 

Wszystkie obawy, że Rodrigo będzie gwiazdką jednego przeboju, można wyrzucić do kosza VOGUE 

„Sour” nie stara się być następnym „czymkolwiek”; zamiast tego Rodrigo opowiada o swoim życiu i swojej muzyce w formie mocnego, chwytliwego popu, który zapowiada świetlaną przyszłość młodej gwieździe ENTERTAINMENT WEEKLY 


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!