Aktualności

04-06-2021-10:46:27

Volbeat wydaje dwie nowe piosenki na lato

Udostępnij! Tweetnij!

W serwisach cyfrowych pojawiły się dwie nowe piosenki Volbeat: „Wait A Minute My Girl” oraz „Dagen Før”. To pierwszy premierowy materiał grupy od czasu wydanego w 2019 multi-platynowego albumu „Rewind, Replay, Rebound”.

Materiały prasowe

Oba utwory zostały napisane w trakcie lockdownu. Michael, Kaspar i Jon pracowali ze swoim wieloletnim producentem Jacobem Hansenem w Danii, podczas gdy Rob łączył się z resztą zespołu zdalnie z Nowego Jorku. Muzycy Volbeat tak opowiadają o dwóch nowych utworach:

W wielu miejscach świata robi się coraz cieplej, a dni stają się coraz dłuższe. Dlatego chcieliśmy podzielić się ze światem piosenkami, które napisaliśmy i nagraliśmy w trakcie tych długich oraz trudnych 15 miesięcy. Jesteśmy przekonani, że oba utwory mają świetny klimat na lato. Chcieliśmy bardzo podziękować naszym dobrym przyjaciołom: Dougowi, Rayowi i Mii Mai, którzy mimo lockdownu zdecydowali się dać z nami czadu na „Wait A Minute My Girl”. Czujemy też wielką ekscytację, że Stine Bramsen, którą znamy i podziwiamy od długiego czasu, zgodziła się na gościnny występ w „Dagen Før”. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam to podwójne letnie uderzenie tak samo, jak nam podobało się ich tworzenie. Nie możemy się doczekać, aż będziecie mogli usłyszeć także kolejne utwory, które mamy dla Was w zanadrzu. Jesień zawsze przynosi błyskawice i grzmoty…

Volbeat

W „Wait A Minute My Girl” gościnnie pojawia się saksofonista Doug Corcoran oraz pianista Raynier Jacob Jacildo – obaj występują w zespole JD McPhersona, a wcześniej pracowali z Volbeat przy wydanym w 2019 „Die To Live” ft. Neil Fallon. Wokalistka Mia Maja, która pracuje z zespołem od czasu „Seal The Deal & Let’s Boogie”, użyczyła głosu w chórkach. W „Dagen Før”, jak wspominał zespół, słyszymy Stine Bramsen, który znany jest zarówno z twórczości solowej, jak i z grupy Alphabeat. Piosenka, podobnie jak „The Garden’s Tale”, „Maybele I Hofteholder” i „For Evigt”, została nagrana po angielsku i duńsku. Jest to także pierwsze oficjalne wydawnictwo, w którym Stine śpiewa w swoim ojczystym języku. Do obu utworów powstały lyric video, które można obejrzeć tutaj:

Zespół Volbeat powstał w 2001 roku. Na początku działalności występował w małych klubach w Kophenhadze. Teraz wypełnia wielkie hale, w tym słynny stadion Telia Parken w Danii (to jedyny miejscowy artysta, któremu udało się wyprzedać obiekt). Grupa ma na koncie 8 albumów, za sprawą których wielokrotnie trafiała na szczyty list przebojów (w tym 8 piosenek #1 w zestawieniu US Mainstream Rock), multi-platynowe odznaczenia, nagrody i wyróżnienia (w tym do nagrody Grammy) na całym świecie.

Ich ostatni z dotychczasowych albumów, „Rewind, Reply, Rebound”, ukazał się 2 sierpnia 2019 i przyniósł takie hity jak „Last Day Under The Sun”, „Die To Live” ft. Neil Fallon i „Leviathan”. Podczas trasy promującej tournée, grupa nagrała album koncertowy „Rewind, Replay, Rebound: Live in Deutschland”. Premiera cyfrowa odbyła się 27 listopada 2020. W ramach Record Store Day Black Friday 2020 ukazał się limitowany winyl z utworami dodatkowymi, „Hokus Bonus”. Od 16 lipca 2021 wydawnictwo w limitowanym nakładzie będzie dostępne w nowej wersji na rynek europejski oraz w wersji standardowej na rynek północno-amerykański. Zespół z niecierpliwością wyczekuje na powrót do koncertowania. Ten ma nastąpić na początku października na Aftershock Festival w Sacramento w Kalifornii.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: volbeat