Aktualności

04-06-2021-10:56:56

Zak Abel po właściwej stronie łóżka

Udostępnij! Tweetnij!

Zak Abel przedstawia nowy singiel „Right Side of The Bed”.

Materiały prasowe

To już drugi singiel artysty w 2021 roku. Za produkcję odpowiada Phil Cook (Lewis Capaldi, Dennis Lloyd), a programowaniem dodatkowej perkusji zajął się mistrz hiphopowych bitów Tim Maxey (Summer Walker, Baby Rose). Współautorami utworu są Kendo i Shungudzo (najnowszy album Jessie Ware).

Zak podpisał kontrakt z Vertigo (Universal Music Germany) oraz Island Records w Stanach. Nowe możliwości dają artyście szansę na ponowne odkrycie muzycznego powołania. Abel wciąż zamierza jednak robić to, co wcześniej: pisać piosenki, które mają znaczenie, które podnoszą na duchu, dają do myślenia, pozwalają marzyć, czuć.

„Right Side of The Bed” to soulowy jam, pokazujący kolejną odsłonę nadchodzącego albumu Zaka: gładko wyprodukowanego R&B. Artysta tak opowiada o singlu: – Wszystko zaczęło się od Kendo na basie, potem zacząłem grać na gitarze i jamowaliśmy, aż powstało kilka ciekawych melodii. Piosenka opowiada o nieporozumieniach w związku, które jednak da się pokonać. Mówimy, aby się nimi nie martwić, bo sytuacja się poprawi.

Utwór jest następcą „Be Kind”, które dotarło do zestawień Airplay w kilku krajach w Europie oraz do Top 40 HOT AC w Stanach. Wydane w 2020 „Freedom” z Kygo od premiery zgromadziło ponad 150 mln streamów. W 2019 Zak Abel zagrał wyprzedaną trasę koncertową, w tym w słynnym klubie The Roundhouse w Camden, który może pomieścić 3000 osób. Co ciekawe, miejscówka znajduje się o rzut beretem od miejsca, w którym wychował się Abel.

Zak Abel w 2021 zamierza wydawać jeszcze więcej nowej muzyki, więc najbliższe miesiące będą bardzo ekscytujące dla Zak Pack (tak nazywa się fandom artysty) – nowe informacje wkrótce!


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: zak abel