Aktualności

09-06-2021-13:00:21

„Obudź mnie” tuż przed premierą debiutanckiego albumu Marcina Maciejczaka

Udostępnij! Tweetnij!

Odliczając dni do premiery albumu, Marcin zaskoczył fanów i niespodziewanie wypuścił niezwykły singiel „Obudź mnie”. Album „Tamte dni” ukaże się już w najbliższy piątek, 11 czerwca! 

foto: Maciej Nowak Universal Music

- „Obudź mnie” to jeden z moich ulubionych i najbardziej osobistych utworów na płycie. Mam wielką nadzieję, że wiele osób będzie mogło się z nim utożsamić. Przy tej piosence wyjątkowo czekam na reakcje fanów. - mówi Marcin Maciejczak

Premiera wyczekiwanej płyty „Tamte dni” 11 czerwca. Limitowana wersja albumu została wyprzedana, ale macie szansę na udział w niezwykłym przedpremierowym wydarzeniu. Zostały prawie 24 godziny, na wzięcie udział w konkursie, w którym do wygrania udział w wirtualnym odsłuchu albumu z udziałem Marcina Maciejczaka oraz płyta z autografem! Wystarczy odwiedzić stronę https://umusic.digital/tamtedni/ i zapoznać się ze szczegółami i regulaminem konkursu. 

Marcin Maciejczak 'Tamte Dni' pre-save & konkurs.

więcej

Marcin Maciejczak to zjawisko, którego nie da się przeoczyć. Szukając swojego miejsca nie umie i raczej nie widzi potrzeby, aby odnaleźć się w proponowanych ramach i schematach. Wsłuchując się więc w jego debiutancką płytę odnosimy wrażenie, że wymyka się do świata baśni, zostawiając jednak za sobą uchylone drzwi. Album „Tamte dni” to opowieść, której należy wysłuchać w całości. Wymaga odwagi, jakiej potrzeba, aby wejść do pachnącego deszczem i bzem świata, gdzie odbite w czarnych jeziorach gwiazdy spadają w odwrotnym kierunku, a zupełnie niebajkowe wróżki nie umieją lub nie chcą się uśmiechać.

Młody wokalista dzięki zaskakującej muzycznej dojrzałości nie pozwala porównać się do żadnego z obecnych na rodzimej scenie artystów. Udało mu się natomiast stworzyć magiczne duety z Luną („Nie proszę o więcej”) i Natalią Nykiel („Ciepły front”).

Wśród twórców zaangażowanych w powstanie tej niecodziennej płyty znaleźli się między innymi Ashley Hicklin – brytyjski producent, współpracujący wcześniej m.in. z Laną Del Rey i Duncanem Laurencem oraz Danny Parker (odpowiadający za hity m.in. Shawna Mendesa i Jessie Ware). Warto dodać, że muzykę i teksty na album Marcina napisali m.in. Hotel Torino, Kasia Lins, Andrzej Mrozek czy duet Linia Nocna.

Na płycie znajdziemy oczywiście debiutancki singiel „Jak gdyby nic”, który uzyskał status platynowej płyty, oraz kolejne hity: „Deszcz i bez” i „Jeśli powiem” z filmu „Tarapaty 2”.
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!