Aktualności

18-06-2021-13:58:07

Joy Crookes zapowiada debiutancki album singlem o cancel culture

Udostępnij! Tweetnij!

Joy Crookes przywitała nową erę pierwszą od ponad roku piosenką i teledyskiem „Feet Don’t Fail Me Now”. Singiel jest zapowiedzią debiutanckiego albumu artystki.

Materiały prasowe

Pozornie wesoły, z uderzającą, uzależniającą linią basu, „Feet Don’t Fail Me Now” to utwór pełen ironii, w którym Joy bada pułapki aktywizmu internetowego. Tekst nawiązuje do ubiegłego roku, w którym to infografiki o niesprawiedliwościach społecznych stały się powszechnym elementem social mediów: „Pozowałam z czerwonym niebem, / retweetowałam plakaty, / umieszczałam swoje nazwisko na petycjach, / ale nie zmienię zdania. / Zachowuję pozory, / to ciemna strona mojego przywileju”.

Singiel „Feet Don’t Fail Me Now” został napisany z Barneyem Listerem i Joelem Pottem, wyprodukowany przez Blue May (Kano, Blood Orange), zmiksowany przez Spike’a Stenta (Harry Styles, Frank Ocean) i nagrany w Londynie. Piosenka jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych.

Premierze towarzyszy intrygujący teledysk oraz sesja przed obiektywem Carloty Guerrero (Arca, Chloe x Halle i Solange).

Joy tak opowiada o nowym singlu: „Ta piosenka jest jedną z najbardziej skomplikowanych, jakie kiedykolwiek napisałam – w dobrym tego słowa znaczeniu. Niesie ze sobą głębokie poczucie ironii, jest napisana z perspektywy osoby, której łatwiej jest pozostać współwinnym ze strachu przed byciem anulowaną. Podczas społecznych i politycznych zawirowań ostatnich 12 miesięcy, performatywny aktywizm stał się powszechny obok cancel culture. Myślę, że często się przeplatają, ponieważ cancel culture może być odpowiedzią na wymuszony aktywizm.”

„W pewnym sensie możesz sympatyzować z perspektywą, z której śpiewam, ponieważ cancel culture jest przerażająca, podobnie zresztą jak samo-edukacja i rzucanie wyzwania swoim przyjaciołom i rodzinie. Mam nadzieję, że piosenka zachęci ludzi do bycia nieco odważniejszymi: «Najwyraźniej się bałam, / stopy, nie zawiedźcie mnie / muszę stanąć na ziemi / choć jestem przygnębiona, że próbuję, / łatwiej jest mi zaprzeczać, / więc milczę, nie wydaję z siebie dźwięków». Rozpocznij dialog, wypowiedz się, popełnij błędy – to naturalny porządek rzeczy, na tym polega postęp”.

Artystka z południowego Londynu ma bangladesko-irlandzkie pochodzenie. Jest piosenkarką, autorką tekstów, mistrzowską instrumentalistką i nominowaną do nagrody Brit wschodzącą gwiazdą. Postrzega siebie jako część imponującego ekosystemu gawędziarzy, indywidualistów i soli ziemi Londyńczyków.

Joy ma na koncie wiele sukcesów, między innymi wyprzedane koncerty w Wielkiej Brytanii i Europie oraz prestiżową nominację do BRITS Rising Star. Przed wybuchem pandemii miała supportować Harry’ego Stylesa w ramach zawieszonej obecnie trasy Love On Tour.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!