Aktualności

22-06-2021-13:21:27

Lorde ogłasza tytuł i premierę trzeciego albumu

Udostępnij! Tweetnij!

Lorde ogłasza szczegóły wyczekiwanego trzeciego albumu. „Solar Power”, bo tak nazywa się krążek, trafi do sprzedaży 20 sierpnia 2021.

Materiały prasowe

Tytułowy utwór z płyty, a zarazem pierwszy premierowy materiał Lorde od czterech lat, zanotował świetny debiut. Singiel „Solar Power” trafił na szczyt Spotify Global oraz US i zgromadził ponad 30 mln streamów w pierwsze pięć dni od premiery.

Ogłoszenie daty premiery i tracklisty albumu zbiegło się także z ogłoszeniem tournée na 2022 rok. Wszystkie daty poniżej.

Tytułowe „Solar Power” spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyki. „Billboard” napisał o „Solar Power”: to „świeży rozdział w fascynującej książce, a fani Lorde powinni być podekscytowani, by poznać tę nową autorkę”. Dziennikarze „The Guardian” nazwali singiel: „wyróżniającą się zmianą stylu radosną luką pomiędzy Lorde a innymi twórcami w kwestii kreatywności. (…) Powrót Lorde to lekcja, że warto dać gwiazdom pop czas na odpoczynek”. Utwór zgromadził pięciogwiazdkowe recenzje od „NME” czy Pitchforka, stał się trendem #1 w mediach społecznościowych na całym świecie i zgromadził ponad 30 mln streamów w pierwsze pięć dni od premiery. Piosenka jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego albumu Lorde, który ukaże się 20 sierpnia.

Na wydawnictwo wyprodukowane przez Jacka Anotnoffa (z którym artystka pracowała również przy albumie „Melodrama”) trafi 12 utworów. Pełna lista poniżej.

Lorde mówi: – Mój nowy album jest celebracją naturalnego świata, próbą uwiecznienia głębokich, transcendentnych uczuć, które przeżywam, gdy jestem na zewnątrz. W czasach pełnych bólu, żalu, głębokiej miłości i dezorientacji, szukam odpowiedzi w naturze. Nauczyłam się głębokich wydechów i nastrajania się. Album jest efektem tego podejścia.

O pierwszym singlu, tytułowym „Solar Power”, artystka mówi: – Pierwszy utwór z albumu, napisany i wyprodukowany przeze mnie i Jacka, to pierwszy z promieni. Piosenka opowiada o zaraźliwej, pełnej flirtu letniej energii, która ogarnia nas od czerwca.

Aby odpowiednio uczcić świat natury, Lorde postanowiła po raz pierwszy w historii wydać album w formacie discless. Wyprodukowany z poszanowaniem środowiska Music Box będzie alternatywą dla klasycznej płyty CD. Innowacyjny format będzie zawierał dodatkowe materiały graficzne, odręczne notki, ekskluzywne zdjęcia i kod do pobrania cyfrowej wersji albumu. Kod zapewni słuchaczom dostęp do albumu w najwyższej jakości, dwóch utworów bonusowych oraz dodatkowych niespodzianek.

– Już na bardzo wczesnym etapie nagrań zdecydowałam, że chcę stworzyć postępową, mniej szkodliwą dla środowiska alternatywę dla płyty CD. Music Box będzie podobny w rozmiarze, kształcie i cenie, więc na półkach sklepowych będzie wyglądał bardzo podobnie co kompakt, ale jednocześnie będzie się wyróżniał, ponieważ został zaprojektowany w zgodzie z ewoluującą naturą nowoczesnego albumu – wyjaśnia Lorde.

Lorde – „Solar Power” – lista utworów:

1. The Path

2. Solar Power

3. California

4. Stoned in the Nail Salon

5. Fallen Fruit

6. Secrets From a Girl (Who's Seen It All)

7. The Man with An Axe

8. Dominoes

9. Big Star

10. Leader of a New Regime

11. Mood Ring

12. Oceanic Feeling

LORDE TOUR DATES:

Date City Venue
February 26 Christchurch, NZ Electric Avenue Festival
February 27 Upper Moutere, NZ Neudorf Vineyards
March 1 Wellington, NZ Days Bay
March 2 Havelock North, NZ Black Barn Vineyards
March 4 New Plymouth, NZ Bowl of Brooklands
March 5 Auckland, NZ Outerfields
March 10 Brisbane, AU Riverstage
March 12 Melbourne, AU SMMB
March 15 Sydney, AU Aware Super Theatre
March 19 Perth, AU Belvoir Amphitheater
April 3 Nashville, TN Opry House
April 5 Detroit, MI Masonic Temple Theatre
April 7 Montreal, QC Salle Willfrid Pelletier
April 8 Toronto, ON Meridian Hall
April 12 Boston, MA Boch Center – Wang Theatre
April 15 Uncasville, CT Mohegan Sun Arena
April 16 Washington, DC The Anthem
April 18 New York, NY Radio City Music Hall
April 20 Philadelphia, PA The Met
April 22 Chicago, IL The Chicago Theatre
April 25 Minneapolis, MN The Armory
April 27 Denver, CO Mission Ballroom
April 30 Seattle, WA WaMu Theatre
May 1 Portland, OR Theater of the Clouds
May 3 San Francisco, CA Bill Graham Civic Auditorium
May 5 Los Angeles, CA Shrine Auditorium
May 7 Santa Barbara, CA Santa Barbara Bowl
May 25 Leeds, UK O2 Academy
May 26 Edinburgh, UK Usher Hall
May 28 Manchester, UK O2 Victoria Warehouse
May 30 Birmingham, UK O2 Academy
June 1 London, UK Roundhouse
June 2 London, UK Roundhouse
June 7 Paris, FR Casino de Paris
June 8 Amsterdam, NL AFAS Live
June 10 Barcelona, ES Primavera Sound
June 13 Zurich, CH Halle 622
June 14 Munich, DE Zenith
June 16 Rome, IT Cavea – Auditorium Parco della Musica
June 17 Villafranca di Verona, IT Castello di Villafranca
June 18 Sibenik, HR Saint Mihovil Fortress
June 21 Cologne, DE Open Air am Tanzbrunnen
June 23 Berlin, DE Verti Music Hall

W 2013 roku 16-letnia Lorde po cichu, ale pełna pewności siebie wkroczyła na scenę pop jako głos pokolenia za sprawą albumu „Pure Heroine”. Krążek wielokrotnie pokrył się platyną na całym świecie, zapewnił artystce dwie nagrody Grammy i przyniósł światowe hity „Royals” oraz „Team”. Ten drugi sprawił, że Lorde stała się najmłodszą artystką solową i jedyną pochodzącą z Nowej Zelandii, która trafiła na szczyt Billboard Hot 100 od 1987 roku. Magazyn „Time” zamieścił gwiazdę na liście „Najbardziej wpływowych nastolatków świata”, wokalistka trafiła też na słynną listę „Forbesa” 30 Under 30 oraz okładkę „Rolling Stone”. Lorde wystąpiła u boku Nirvany w trakcie wprowadzenia zespołu do Rock and Roll Hall of Fame w 2014. Artystka była kuratorką soundtracku do filmu „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” i nagrała singiel wiodący „Yellow Flicker Beat”. W 2017 ukazał się drugi album artystki, „Melordrama”, który zadebiutował na szczycie Billboard 200, dzięki czemu Lorde stała się pierwszą nowozelandzką artystką, której udała się ta sztuka. Krążek trafił na #1 w ponad 45 krajach i zapewnił nominację do nagrody Grammy za Album roku. Lorde ma na koncie ponad 12 mln sprzedanych albumów i ponad 10 miliardów streamów na całym świecie.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: LORDE