Aktualności

29-06-2021-08:24:09

Z okazji 25 rocznicy wydania piosenki “Wannabe”, Spotify pokazuje jak słuchano kultowego hitu na przestrzeni lat

Udostępnij! Tweetnij!

W tym roku mija 25 lat odkąd Spice Girls wkroczyły na scenę ze swoim debiutanckim utworem "Wannabe" i na zawsze zmieniły branżę muzyczną. Z tej okazji, zespół wypuści EP-kę "Wannabe 25,” która będzie zawierać demo oryginalnego singla, remix Juniora Vasqueza oraz nową balladę "Feed Your Love”. W oczekiwaniu na nadchodzącą premierę, Spotify przedstawia jak słuchano słynnego girlsbandu na przestrzeni lat.

Materiały prasowe

Nieważne czy jesteś bardziej Sporty, Posh, Baby, Scary or Ginger. Jeśli you really really really wanna zigazig-ah jak 20 milionów wannabes na całym świecie, oto kilka faktów o  “Wannabe”!

 1. “Wannabe” jest najczęściej odtwarzanym utworem Spice Girls wszechczasów, z ponad 590 milionami odsłuchań na całym świecie. Na kolejnych miejscach znalazły się równie kultowe utwory zespołu Stop, 2 Become 1, Say You’ll Be There i Spice Up Your Life.
 2. Na Spotify dostępnych jest ponad 20 milionów stworzonych przez użytkowników playlist, zawierających "Wannabe" w tytule oraz ponad 26 milionów playlist Spice Girls.
 3. Utworów Spice Girls najczęściej słuchają 18-24 latkowie, a zaraz za nimi plasują się 25-29 latkowie i 35-44 latkowie.
 4. “Wannabe” (Glee Cast Version) jest najchętniej słuchanym coverem hitu Spice Girls, który osiągnął blisko 3.5 miliona odtworzeń.
 5. Po ceremonii zakończenia Letnich Igrzysk Olimpijskich 13 sierpnia 2012 roku, na której wystąpił słynny girlsband, Spotify odnotowało 282% wzrost odsłuchań “Wannabe” .

Kiedyś i dziś - poznaj lepiej Spice Girls słuchając podcastów

O Spice Girls jest także głośno w świecie podcastów, dzięki którym słuchacze mogą lepiej poznać historię popularnego girlsbandu. 60 Songs that Explain the 90's pozwala w pełni zrozumieć wpływ Spice Girls na rozwój muzycznego świata. Natomiast podcast Wannabe zainteresuje wszystkich fanów popkultury. Dowiemy się z niego, gdzie słynna piątka jest teraz i jak rozwijała się ich kariera od czasów jednego z najpopularniejszych girlsbandów na świecie. Więcej można dowiedzieć się także z wywiadu z Melanie C. w  Joe Wicks podcast i rozmowy Geri Halliwell w  Alan Cummings Shelves .

Aby poczuć emocje i ekscytację, które towarzyszyły dziewczynom przy pierwszych krokach kariery, poznać ich perspektywę na temat rosnącej sławy oraz zmian w życiu prywatnym, warto posłuchać archiwum wywiadów The Spice Girls 1996 i 1998.

Wymienione podcasty dostępne są na platformie Spotify w języku angielskim.

Najpopularniejsze piosenki Spice Girls:

 1. Wannabe
 2. Stop
 3. 2 Become 1
 4. Say You’ll Be There
 5. Spice Up Your Life
 6. Who Do You Think You Are
 7. Viva Forever
 8. Mama
 9. Too Much
 10. Holler


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!