Aktualności

09-07-2021-11:27:09

Alvaro Soler wydał trzeci album zatytułowany „Magia”. Idealna propozycja na lato!

Udostępnij! Tweetnij!

Najnowszy album Alvaro Solera, „Magia”, jest już dostępny w sklepach i serwisach cyfrowych. Krążek promują single „Magia” oraz „Mañana”.

Materiały prasowe

W ciągu zaledwie czterech lat Alvaro Soler, który żył w Tokio 7 lat i mówi sześcioma językami, osiągnął coś, co innym artystom zajmuje dekady: ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 4,5 miliardów streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. Dzielił scenę z Jennifer Lopez w Las Vegas i Miami, był jurorem „X Factor” we Włoszech, gościem programu telewizyjnego „Sing meinen Song – das Tauschkonzert” czy trenerem niemieckiej edycji „The Voice Kids”. Album „Magia” to powrót po półtorarocznej przerwie wydawniczej. Tytułowy singiel ukazał się w marcu tego roku i podbił listy przebojów w całej Europie, a od premiery zdobył już ponad 50 mln streamów.

W 2019 roku byłem trochę zmęczony. Jestem nieskończenie wdzięczny za wszystko, czego mogłem doświadczyć, ale potrzebowałem czasu, by zebrać inne doświadczenia. A potem wszystko się zmieniło. Pandemia wydłużyła mój urlop. Na album „Magia” nie tylko napisałem więcej piosenek niż kiedykolwiek wcześniej, ale też miałem czas, by wszystkie samodzielnie wyprodukować. Niektóre utwory z płyty powstały parę lat temu, inne są zupełnie nowe, ale każde z nich idealnie wpasowały się w obecny klimat. „Magia” to z pewnością najbardziej intymny z moich dotychczasowych albumów i, moim zdaniem, najlepszy. Otworzyłem się w zupełnie nowy sposób i pokazałem wszystko. Może ma to związek z tym, że mam już 30 lat i mogę pokazać się z nowej strony – wyjaśnia Alvaro.

Alvaro na nowej płycie porusza tematy niezwykle ważne dla niego, jak np. w „Si Te Vas”, gdzie zastanawia się nad skomplikowaną naturą związków. „Alma De Luz” to refleksje na temat życia w ciągłej trasie – temat bardzo bliski dla artysty, który swój prywatny czas dzieli między Berlinem a Barceloną. „En Tu Piel” rozpoczyna się akordami jak z flamenco, a refren utrzymany jest w klimacie bossa nova. Jak przyznaje sam autor, utwór opowiada o bardzo mocnym związku z ukochaną osobą, taką, dla której zrobiłoby się naprawdę wszystko.

„Despiertos” przenosi nas prosto na kamping z ogniskiem na malowniczej plaży. Utwór powstał w czasie twardego lockdownu, a zamysłem Solera było, by piosenka pomogła przetrwać najcięższe kryzysy. W kawałku Alvaro po raz pierwszy w karierze próbuje rapować. W „Déjala Que Baile” gościnnie pojawia się młodsza siostra artysty, Paula, a w „Differente” – brat, Greg Taro, który kiedyś grał z Alvaro w jednym zespole. „Mañana”, jeden z singli zapowiadających album, została zrealizowana z producentem współodpowiedzialnym za sukces „Despacito”.

Jak podsumowuje artysta: – Izolacja zmusiła nas do ponownego odkrycia samych siebie i skupieniu się na magii w najmniejszych aspektach naszej egzystencji. Na przykład, by bardziej doceniać rodziców czy oglądanie zachodu słońca z kafejki na rogu. Pomijając wszelkie zmartwienia, poczułem w tym dziwnym czasie niesamowitą solidarność wśród zupełnie obcych ludzi. Dlatego też pandemia sprawiła, że jeszcze bardziej zapragnąłem zaprezentować światu premierowy materiał. Muzyka daje nadzieję i pomaga zachować wiarę w lepsze jutro.

„Magia” to ucieleśnienie stwierdzenia: życie jest krótkie, więc czerpmy z niego tak dużo radości jak to możliwe.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!