Aktualności

27-07-2021-11:29:41

Beck po raz pierwszy na koncercie w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Beck, zdobywca ośmiu nagród Grammy, po raz pierwszy w Polsce z jedynym koncertem. Artysta wystąpi 20 czerwca 2022 w Warszawie.

Materiały prasowe

Autor utworu „Loser” – jednego z największych hitów lat 90., zdobywca ośmiu nagród Grammy, niekwestionowana legenda amerykańskiej muzyki – Beck Hansen w ramach europejskiej trasy koncertowej nareszcie zaprezentuje swój materiał polskiej publiczności!

Beck Hansen eksplodował z podziemia do głównego nurtu swoim przebojowym singlem „Loser” w 1994 roku. Z jego przygnębiającym refrenem, wstawkami gitary lo-fi i kilkoma hip-hopowymi zwrotkami, Beck przedstawił się jako eklektyczny ekscentryk z Los Angeles. Sprawnie lawirując między gatunkami, zachowuje surrealistyczne i mroczne poczucie humoru. „Loser” był ogromnym hitem listy Billboard Hot 100 i stał się hymnem Pokolenia X.

Na swoim koncie Beck ma 14 wydanych krążków, chociaż to album „Morning Phase” przyniósł mu największy rozgłos, zdobywając najwyższe wyróżnienie nagród Grammy – Album Roku, pokonując w tej kategorii m.in. Beyonce i Sama Smitha. Od tego momentu Beck nieustannie zalewa słuchaczy swoją muzyczną kreacją. Wydany w 2017 „Colours” zadebiutował na 3. miejscu Billboard 200 i zapewnił muzykowi dwie nagrody Grammy.

W 2019 ukazał się album „Hyperspace”. Przy tym wydawnictwie Beck, prawdziwy muzyczny kameleon, po raz pierwszy zaprosił do współpracy songwriterskiej i producenckiej innych artystów. Przy siedmiu z 11 utworów z płyty – w tym w singlach „Uneventful Days” i „Saw Lightning” – współpracował Pharrell Williams, „See Through” zostało współwyprodukowane przez wieloletniego współpracownika muzyka, Grega Kurstina, zaś współautorem „Star” jest Paul Epworth. W „Stratosphere” słyszymy Chrisa Martina z Coldplay, w tytułowym utworze gościnnie śpiewa Terrel Hines, a w „Die Waiting” Sky Ferreira. Ten ostatni kawałek został wyprodukowany przez Cole’a M.G.N. Wieloletni muzycy z zespołu Becka – Jason Falkner, Smokey Hormel i Roger Manning Jr. – grają w niemal każdym utworze.

Krążek zgromadził rewelacyjne recenzje w mediach:

Tylko 36 minut muzyki. No dobra, ale jakiej muzyki!Teraz Rock, 4/5

Beck wraca i znowu jest jak kameleon… Rzadko kiedy był w tak wybitnej formie jak na „Hyperspace”, które sięga bardzo wysoko, z odważną produkcją i historiami opowiedzianymi z emocjonalnym oddźwiękiemUSA Today

Niebiańska płytaQ Magazine ****

Spełniony i fascynujący albumMOJO ****

Dzieło artysty, który brzmi, jakby naładował baterie na nowoUncut ****

Nieskazitelny w wykonaniuDYI 4,5/5

Na każdym kroku pokazuje, że Beck to wokalista, kompozytor i producent, który jest niezawodny w swoim fachu FLOOD

Klasyczny Beck, hołd dla jego szerokich muzycznych horyzontówNPR Music

Połączenie Becka i Pharrella porwie tłumyStereogum

Majstersztyk w brzmieniuRolling Stone Italy

20 czerwca 2022 roku Beck wystąpi na warszawskim Torwarze. Będzie to jedyny koncert artysty w Polsce w ramach jego europejskiej trasy. Bilety trafią do sprzedaży 30 lipca 2021, natomiast przedsprzedaż rusza już 29 lipca.

Data: 20 czerwca 2022

Drzwi: 19:00

Start: 21:00

Miejsce: Warszawa, COS Torwar

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w Going. oraz Eventim Polska

Organizator: Follow The Step


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: beck