Aktualności

27-07-2021-09:04:59

Leon Bridges prezentuje „Gold-Diggers Sound”

Udostępnij! Tweetnij!

Zdobywca nagrody Grammy, Leon Bridges wydaje trzeci i najbardziej zmysłowy album „Gold-Diggers Sound”. Nowoczesny album R&B z nutami soulu i psychodeli zachowuje korzenie Leona i jego ostatnich wydawnictw.

Materiały prasowe

„Gold-Diggers Sound” zawiera 12 utworów, w tym wydane wcześniej „Motorbike”, „Why Don't You Touch Me” i „Sweeter”. Album narodził się podczas długich nocy w kompleksie Los Angeles o tej samej nazwie. Celebruje wciągające doświadczenie Leona w tworzeniu muzyki w przestrzeni, w której żył i pracował przez dwa lata swojego życia. To, co zaczęło się jako całonocne sesje improwizacyjne, podczas których Leon i jego koledzy-muzycy mogli uwolnić się od kamer, tłumów fanów i grafików studyjnych, szybko zaczęło formować się w album. W niedawnej rozmowie dla Texas Monthly, Leon zdradził: „Jeśli zwrócisz uwagę… są tam naprawdę smaczne kąski”.

Leon wydał także 20-minutowy film krótkometrażowy poświęcony muzyce, doświadczeniu Czarnego obywatela, Texasowi i jego południowemu dziedzictwu. Wyreżyserowany przez nominowanego do Oscara Bradforda Younga („Parias”, „Selma”, „Han Solo: Gwiezdne wojny – historia” i „Nowy Początek”) film wraz z albumem jest dostępny wyłącznie w Apple Music. Young wyreżyserował również teledysk do „Steam”.

„Gold-Diggers Sound” został wyprodukowany przez Leona Bridgesa, Ricky’ego Reeda i Nate’a Mercereau z elementami autorstwa Terrace’a Martina, Roberta Glaspera i Inka. Leon mówi: „Spędziłem dwa lata improwizując w miejscu, które często wydawało się być rajem stworzonym dla muzyka. Bez większego wysiłku przenieśliśmy się z parkietu do studia. Kończyliśmy tequile o 10, budziliśmy się pijąc kawę i jechaliśmy do pracy o 22. To wszystko z miłości do R&B i procesu tworzenia muzyki”.

Znany ze swoich energicznych i pełnych pasji występów na żywo, Leon będzie promował „Gold-Diggers Sound” na kilku festiwalach w 2021 roku, a także na trasie „Leon Bridges Presents: Gold-Diggers Sound” w 2022 z gościem specjalnym Chiiild. Wiosenna trasa po Stanach Zjednoczonych ma liczyć piętnaście dat.            

„Gold-Diggers Sound” to trzeci solowy album w karierze Leona Bridgesa, który w ciągu dwóch lat przeszedł od pracy na zmywaku i buszowania po ulicach ukochanego Fort Worth w Teksasie do podpisania kontraktu z wytwórnią i występu w Białym Domu dla byłego prezydenta Baracka Obamy. Po wydaniu drugiego, nagrodzonego nagrodą Grammy albumu „Good Thing”, Leon wydał między innymi utwory z Kacey Musgraves, Kianą Ledé, Noah Cyrus, Lucky Dayem i Johnem Mayerem, a także Texas Sun – to wspólny projekt z Teksańczykami z zespołu Khruangbin. Inne ważne wydarzenia w karierze Leona obejmują otwarcie dla Harry’ego Stylesa na planowanej trasie koncertowej po Ameryce Południowej, platynę dla przełomowego utworu „River” czy wcielenie się w rolę Gila Scotta-Herona w filmie „Pierwszy człowiek”. Leon ma na koncie również utwory na ścieżce dźwiękowej hitu tego lata, filmu „Kosmiczny mecz: Nowa era”.

Lista utworów „Gold-Diggers Sound”:

1. Born Again (feat. Robert Glasper)

2. Motorbike

3. Steam

4. Why Don’t You Touch Me

5. Magnolias

6. Gold-Diggers (Junior’s Fanfare)

7. Details

8. Sho Nuff

9. Sweeter (feat. Terrace Martin)

10. Don’t Worry (feat. Ink)

11. Blue Mesasźródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!