Aktualności

28-07-2021-12:30:58

Pop Smoke „FAITH” z debiutem na szczycie Billboard 200

Udostępnij! Tweetnij!

Fizyczne wydanie albumu w Polsce trafi do sklepów 13 sierpnia. „FAITH” jest już dostępne we wszystkich serwisach cyfrowych w wersji deluxe.

Materiały prasowe

Media o albumie „FAITH”:

Hit o wiele bardziej instynktowny niż jakikolwiek inny przebój radiowy, jakikolwiek inny utwór pop crossover The New York Times

Zachwycający Rolling Stone

Duży krok w przód, znacznie ulepszony względem skupionej na trapie i drillu produkcji „Shoot for the Stars”Variety  

Wizja Pop Smoke’a pozostaje krystalicznie czysta, nawet jeśli inni się w niej przeglądają Vulture

Pośmiertnie wydany album „FAITH” nie tylko zadebiutował na szczycie zestawienia najpopularniejszych płyt w USA, ale także spowodował powrót do Top 10 albumu „Shoot for the Stars, Aim for the Moon”.

21 lipca, czyli w dniu rocznicy urodzin artysty, wytwórnie Victor Victor Worldwide i Republic Records udostępniły cztery nowe utwory Pop Smoke’a: „Questions”, „Rundown”, „Money Man” i „Defiant”, które trafiły na wersję deluxe „FAITH”.

„FAITH” to album ze znakomitym zestawem gości: Pharrell, Kid Cudi, Kanye West, Pusha T, Future, Rick Ross, The-Dream, 42 Dugg, 21 Savage, Rah Swish, BEAM, Bizzy Banks, Takeoff, Lil Tjay, Swae Lee, Chris Brown, Quavo, Kodak Black oraz TRAVI. Na wydawnictwo trafił m.in. singiel „Demeanor” z Duą Lipą.

Pierwszy pośmiertny album Pop Smoke’a – a zarazem jego debiutancki album – „Shoot For The Stars Aim For The Moon” utrzymywał się na szczycie listy Hip Hop/R&B Album najdłużej od 1990 roku. Na całym świecie sprzedano ponad 7 mln egzemplarzy krążka. Wydawnictwo utrzymywało się również w czołówce zestawienia Billboard 200 przez 34 tygodnie. Był to dopiero czwarty album w tym stuleciu, któremu udało się tak długo pozostać w Top 5 listy.

Na „Shoot For The Stars Aim For The Moon” trafiły trzy platynowe utwory („Hello”, „Got It On Me”, „Something Special”), dwa podwójnie platynowe kawałki („The Woo”, „What You Know About Love”), dwa potrójnie platynowe („Mood Swings”, „Dior”) oraz czterokrotnie platynowe „For The Night”. „Dior” otrzymało również nominację do Grammy w kategorii Najlepsze wykonanie rap. Dotychczasowy katalog Pop Smoke’a przekroczył już 20 miliardów streamów.

Pop Smoke – „FAITH” – lista utworów:

 1. Good News
 2. More Time
 3. Tell The Vision feat. Kanye West & Pusha T
 4. Manslaughter feat. Rick Ross & The-Dream
 5. Bout A Million feat. 42 Dugg & 21 Savage
 6. Brush Em feat. Rah Swish
 7. Top Shotta feat. BEAM, Pusha T, & TRAVI
 8. 30 feat. Bizzy Banks
 9. Beat The Speaker
 10. Coupe
 11. What’s Crackin feat. Takeoff
 12. Genius feat. Lil Tjay & Swae Lee
 13. Mr. Jones feat. Future
 14. Woo Baby Interlude
 15. Woo Baby feat. Chris Brown
 16. Demeanor feat. Dua Lipa
 17. Spoiled feat. Pharrell
 18. 8-Ball feat. Kid Cudi
 19. Back Door feat. Quavo & Kodak Black
 20. Merci Beaucoup

Dziennikarze „The New York Times” nazwali go „Królem Balu Brooklyńskiego Rapu”, a portal Complex napisał, że „wniósł na nowojorską scenę rapową taką ekscytację, jaka nie była na niej obecna od dawna”. Artysta, którego miesięcznie na Spotify słucha 10 mln słuchaczy, był chlubą dzielnicy Brooklyn. W 2019 ukazał się jego przełomowy mixtape „Meet The Woo”, który zgromadził 280 mln streamów na całym świecie. W bardzo entuzjastycznej recenzji na łamach Pitchforka można było przeczytać: „Raper z Brooklynu dowozi wszystkie obietnice, a jego debiut jest wypełniony najcięższymi i najbardziej brudnymi kawałkami, jakie tylko mógł stworzyć”. „Meet The Woo 2” ujrzało światło dzienne w 2020 i zadebiutowało na 8. pozycji Billboard 200. Osiem singli (w tym pięć platynowych lub multi-plantynowych) łącznie zgromadziło ponad 10 mln streamów. Jego debiutancki album, pośmiertnie wydane „Shoot For The Stars Aim For The Moon”, zadebiutował na szczycie Billboard 200, spędził 34 tygodnie w Top 5, utrzymywał się na szczycie listy Hip Hop/R&B Album najdłużej od 1990 roku, trafił na szczyt list sprzedaży w Australii, Kanadzie, Danii, Nowej Zelandii, Norwegii i Szwajcarii, a także stał się najpopularniejszym debiutanckim albumem 2020 roku w Wielkiej Brytanii. Album odnotował ponad 11 miliardów streamów i przyniósł wiele platynowych oraz multiplatynowych singli.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: pop smoke