Aktualności

16-08-2021-13:24:34

„Free Guy” w kinach i serwisach cyfrowych

Udostępnij! Tweetnij!

Film „Free Guy” z Ryanem Reynoldsem w roli głównej od piątku 13 sierpnia w kinach, a w serwisach cyfrowych dostępny jest już soundtrack do filmu. Na OST trafiły zarówno utwory Mariah Carey, Freda Astaire’a, Digital Underground czy Mama Cass, jak i oryginalne kompozycje Christope’a Becka.

Materiały prasowe

Christophe Beck to nominowany do Emmy kompozytor, który ma na koncie ścieżki m.in. do „WandaVision”, „Krainy Lodu 2” czy „Ant-Man i Osa”. O możliwości pracy nad „Free Guy” muzyk mówi: - Nie zastanawiałem się ani chwili, gdy dowiedziałem się, że mam możliwość ponownej współpracy z Shawnem Levym [reżyserem „Free Guy” – dop.red.]. Po raz pierwszy spotkaliśmy się na planie „Dużego, grubego kłamczucha” i od tej pory zrobiliśmy razem kilka projektów. Przy pracy nad „Free Guy” wspólnie ustaliliśmy, że najważniejszą rolą soundtracku będzie skoncentrowanie się na postaci Ryana Reynoldsa, Guyu, oraz jego podróży. 

Na początku historii Guy po prostu szykuje się do kolejnego dnia pracy w banku. Nie zdaje sobie sprawy ze swojego położenia. Jest bardzo beztroski, wręcz dziecinny, a muzyka podkreśla jego pewnego rodzaju niedojrzałość. Później dźwięki ewoluują, by oddać przemianę, jaką przechodzi bohater. (…) Szczególnie istotną rolę w przebudzenia Guya ma Millie, w którą wciela się Jodie Comer. Shawn i ja wiedzieliśmy od razu, że potrzebujemy motywu miłosnego dla tej dwójki. Elektroniczny soundtrack ustępuje miejsca smyczkom i nagle niespodziewanie otrzymujemy temat miłosny jak z najlepszych filmów dla zakochanych. Gdy relacja bohaterów się rozwija, również muzyka dojrzewa i rozkwita.


//hollywoodrecs.co/FreeGuy


„Free Guy Original Motion Picture Soundtrack” – lista utworów:

1. FANTASY - Performed by Mariah Carey

2. LEGENDZ - Performed by AG featuring Devvon Terrell

3. 100 MILES AND RUNNING - Performed by Logic featuring Wale & John Lindahl

4. HUMPTY DANCE - Performed by Digital Underground

5. CHEEK TO CHEEK - Performed by Fred Astaire

6. MAKE YOUR OWN KIND OF MUSIC - Performed by Mama Cass

7. CAN’T TAKE MY EYES OFF YOU - Performed by Frankie Valli

8. AIN’T NO STOPPIN’ US NOW - Performed by McFadden & Whitehead

9. THEME FROM “THE GREATEST AMERICAN HERO” (BELIEVE IT OR NOT) -

Performed by Joey Scarbury

10. DON’T HAVE A GOOD DAY, HAVE A GREAT DAY (Score) - Music by Christophe Beck

11. IT’S ALL A LIE (Score) - Music by Christophe Beck

12. MILLIE (Score) - Music by Christophe Beck

13. GO TIME (Score) - Music by Christophe Beck

„Free Guy” to epicka komedia przygodowa opowiadający o pracowniku banku, który odkrywa, że jest mniej istotną postacią z gry komputerowej z otwartym światem. Guy postanawia zostać bohaterem swojej własnej historii… kompletnie ją przepisując. W świecie bez żadnych limitów mężczyzna jest zdeterminowany, by zostać tym facetem, który uratuje świat na swój własny sposób. W filmie występują Ryan Reynolds, Jodie Comer, Lil Rel Howery, Joe Kerry, Utkarsh Ambudkar i Taika Waititi.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: