Aktualności

03-09-2021-10:59:51

Riton i RAYE zachęcają do wyjścia na parkiet!

Udostępnij! Tweetnij!

Mistrz Riton powraca dziś z nowym singlem „I Don’t Want You”, błyskotliwą współpracą z piosenkarką, autorką tekstów i twórczynią przebojów RAYE! Samplując klubowego klasyka „Gotta Let You Go” z 1994 roku, artyści przygotowali kawałek idealny na parkiet.

Materiały prasowe

RAYE zapewnia charakterystyczny, potężny wokal w zestawieniu z natychmiast rozpoznawalnymi, napędzającymi beatami i uderzeniami fortepianu, a sprawność produkcyjna Ritona przenosi utwór w stratosferę.

I Don’t Want You” to kontynuacja wyjątkowego roku dla Ritona, po jego gigantycznej współpracy „Come with Me” ze wschodzącymi gwiazdami z Bradford Bad Boy Chiller Crew (BBCC) i jego platynowym singlu „Friday” – to tegoroczne największe na świecie streamingowe rekordy taneczne, które znalazły się na pierwszym miejscu w brytyjskim radiu. „I Don’t Want You” otwiera także nowy rozdział dla niezależnego popowego Behemota RAYE, która ma na koncie już dwa hity w pierwszej piątce w ciągu ostatnich kilku miesięcy zarówno z singlem „Bed” z Joelem Corry, jak i z nominowanym do nagrody BRIT w kategorii „Najlepszy brytyjski singiel” utworze „Secrets” z DJ Regardem.

RAYE zagłębia się w znaczenie słów „I Don’t Want You”: „Napisałam tę piosenkę w dniu, w którym stałam się niezależna. Nie pisałam przez długi czas, więc było to po prostu naprawdę euforyczne. Dostałam bit od Ritona i od razu wiedziałam, dokąd chcę go zabrać. To singiel o wzmocnieniu się przed tymi, którzy odmawiają ci miłości, na którą zasługujesz. Zmienia twoją energię i pomaga ci odzyskać wewnętrzną moc”.

Riton opowiada: „Ponowne oglądanie ludzi grających na festiwalach i w nocnych klubach jest niesamowite. Dlatego stworzyłem tę mieszankę, aby ludzie byli jeszcze bardziej podekscytowani powrotem do normalnego życia”.

Klubowe hity Ritona definiują jego pokolenie. Riton ma mocną pozycję na szczycie list przebojów dzięki takim hitom jak nominowany do nagrody Grammy „Rinse & Repeat”, „Turn Me On”, który zebrał ponad 300 milionów streamów, a ostatnio mega hit „Friday”. Był także współproducentem singla Dua Lipy i Silk City „Electricity”, który zdobył nagrodę Grammy za „Najlepsze nagranie taneczne”, udowadniając tym, że potrafi nieustannie odkrywać siebie na nowo – nawet na stale rosnącym, zatłoczonym rynku. Jest też indywidualistą, który utorował sobie wyjątkową ścieżkę obok najlepszych artystów muzyki tanecznej. Jego wpływ na kulturę klubową jest ogromny, sięgający dekad wstecz w niezliczonych dźwiękach i scenach, łącząc electroclash i electro-house, brytyjski bas i hip-house oraz nadając muzyce klubowej nową osobowość.

Jako jedna ze 130 najczęściej streamowanych artystów na świecie na Spotify, z ponad 22 milionami słuchaczy miesięcznie, RAYE jest twórczynią wielu hitów, uznaną autorką piosenek i nagradzaną artystką, która zgromadziła ponad 1,4 miliarda streamów na Spotify. Ma na swoim koncie podwójne platynowe, trzykrotnie platynowe, dwa złote i pięć srebrnych singli i jest bezsprzecznie jedną z najlepszych współczesnych autorek tekstów w Wielkiej Brytanii. Napisała piosenki dla artystów takich jak John Legend, Major Lazer, Charli XCX, Little Mix, Hailee Steinfeld, Quavo, Normani, Ellie Goulding, Jax Jones, Khalid, 6LACK i Jessie Reyez, a także współpracowała z największymi na świecie autorami tekstów i producentami takimi jak David Guetta, Diplo, Bloodpop, Andrew Watt, Jin Jin, Kamille, Julia Michaels, Fraser T Smith, Fred Ball i Justin Trantor. Jest także współautorką singla Beyoncé „Bigger”, otwierającego album inspirowany Królem Lwem. W 2019 roku otrzymała nagrodę BMI Impact Award w uznaniu jej „przełomowego artyzmu, twórczej wizji i wpływu na przyszłość muzyki”.


Sprawdź i kup bilet:
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: raye, riton