Aktualności

03-09-2021-09:59:27

Nowy album zespołu KOMBII „5”

Udostępnij! Tweetnij!

Mamy dobrą wiadomość dla fanów grupy, ponieważ nadszedł koniec oczekiwań! Po pięciu latach do sklepów muzycznych i serwisów cyfrowych trafił nowy album kultowego zespołu Kombii.

foto: Wiktor Franko

Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu słuchacze i fani zespołu zadawali za pośrednictwem mediów społecznościowych wciąż to samo pytanie: „Kiedy nowa płyta?”. Niezaprzeczalnie apetyt wzrastał z wydaniem dwóch singli zapowiadających premierę nowego albumu „5”: „Przetrwamy” oraz „Ochronię nas”. Dwa dni przed premierą krążka, zespół udostępnił premierowy utwór „Miłość znajdzie nas”:

To trwało dość długo, było sporo różnych perturbacji i na koniec jeszcze pandemia… Ale jest!!! – komentuje Grzegorz Skawiński.

Tytuł nowego krążka wydaje się brzmieć dość enigmatycznie – co za sobą kryje tajemnicza „5”?

Nasz nowy album „5” to po prostu piąty krążek po reaktywacji zespołu z oryginalną nową muzyką, stąd taki tytuł. Naszemu pokoleniu piątka kojarzy się z najlepszą oceną. Mamy nadzieję, że nowy materiał przypadnie Wam do gustu i ocenicie dobrze naszą pracę, na piątkę oczywiście – mówi Skawiński.

Na płycie pojawiło się 11 utworów oraz 4 bonusowe. Jakiego stylu muzycznego możemy się spodziewać po nowym albumie?

Płytę podzieliliśmy między dwóch producentów, co zaowocowało dwoma odsłonami naszego brzmienia. Jedna część jest ewidentnie nawiązująca do lat 80. i mocno elektroniczna, a druga pop-rockowa, bardziej gitarowa, co jest przecież dla nas naturalne. Poruszamy się swobodnie w obu stylach. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii. Przy płycie pracowało sporo osób i zaproszonych gości, „starzy” i „nowi” twórcy tekstów. Zaprosiliśmy do współpracy zupełnie nowych producentów i realizatorów. Pracowało nam się znakomicie! Myślimy, że to będzie słychać na płycie! Życzymy dobrej zabawy i refleksji przy słuchaniu – Grzegorz Skawiński.

Kombii – „5” – lista utworów:

1. Mówię kocham

2. Zabierz mnie ze sobą

3. Ochronię nas

4. Mamy tylko chwilę

5. Zachowaj twarz

6. Dziś będzie nieźle

7. Prawda i fałsz

8. 23000 dni

9. 5/5

10. Miłość znajdzie nas

11. Przetrwamy

(bonusy)

12. Białe Święta

13. Ochronię nas – (live acoustic)

14. Przetrwamy - (live acoustic)

15. Przetrwamy – (long version)

WWW: https://www.musicart.pl/artysci/kombii/

FB: https://www.facebook.com/kombiimusic

IG: https://www.instagram.com/kombiiband_official

YT: https://www.youtube.com/user/KombiiVEVO


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: kombii