Aktualności

17-09-2021-07:37:09

Marzenia się spełniają. Wraca grupa The Wanted!

Udostępnij! Tweetnij!

Po siedmioletniej przerwie, zespół zapowiada nowy album i koncert charytatywny w Londynie.

foto: Angela Grech

Grupa zapowiedziała właśnie kompilację największych przebojów „Most Wanted - The Greatest Hits”, która ukaże się 12 listopada. W zestawie znajdą się nie tylko hity kwintetu, lecz również coś nowego.

Przypomnijmy, że w katalogu The Wanted znajdują się single ze szczytów list przebojów m.in. „All Time Low”, „Glad You Came”, „Gold Forever” zrealizowany na potrzeby akcji „Comic Relief” w 2010 roku czy „Chasing The Sun” - temat przewodni do animacji „Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów”.

Ponadto, The Wanted ogłosili pierwszy od 7 lat koncert, który odbędzie się 20 września w londyńskiej Royal Albert Hall w ramach charytatywnego eventu na rzecz fundacji Stand Up To Cancer „Inside My Head” Toma Parkera.

The Wanted po raz pierwszy planowali wznowić działalność w 2020 roku z okazji 10-lecia. Niestety pandemia pokrzyżowała plany. Następnie jeden z członków formacji, Tom Parker, dowiedział się, że ma guza mózgu. W typowym dla siebie absurdalnym stylu, postanowił obrócić osobistą tragedię w coś pozytywnego, tworząc dokument „Tom Parker - Inside My Head”. W trakcie prac nad tym projektem, Parker dowiedział się, że zaledwie 1% z budżetu na walkę z rakiem w Wielkiej Brytanii przeznacza się na badania nad nowymi metodami leczenia guzów mózgu. Tom postanowił więc zorganizować wielki koncert w Royal Albert Hall, by zebrać środki na badania. Zadzwonił do kolegów z zespołu. Początkowo miał to być jednorazowy come back, ostatecznie możemy mówić o pełnej reaktywacji The Wanted.

- Tak naprawdę jakieś rozmowy o powrocie prowadziliśmy od kilku lat. Myśleliśmy o zrobieniu czegoś rocznicowego, ale cały czas byliśmy zajęci własnymi projektami - mówi Jay McGuiness. - W końcu się udało i teraz chodzi o to, by się dobrze bawić z kumplami. Zero presji, po prostu dobra zabawa.

The Wanted to jedna z największych popowych gwiazd z UK. Sprzedali 12 milionów płyt i umieścili w top 10 brytyjskiej listy przebojów 10 piosenek, w tym dwie na szczycie zestawienia. Obecnie na Spotify The Wanted mają 6 milionów słuchaczy miesięcznie i mnóstwo fanów w mediach społecznościowych.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: THE WANTED