Aktualności

17-09-2021-10:51:25

James Vincent McMorrow otwiera grejpfrutowy sezon

Udostępnij! Tweetnij!

James Vincent McMorrow prezentuje dziś długo oczekiwany album „Grapefruit Season”! Projekt zawiera m.in. nowy singiel „Planes”, utwór „Paradise” oraz wcześniej udostępnione „Gone” i „I Should Go” (z Kennym Beatsem).

Materiały prasowe

Po doskonałym powrocie na scenę tego lata i pierwszym dużym koncercie w Irlandii od początku pandemii, w tym tygodniu James rozpoczyna cykl występów w brytyjskich sklepach muzycznych promując „Grapefruit Season”. Kameralne mini-koncerty to tylko niewielka zapowiedź jego planów na najbliższy rok, które obejmują trasę po Europie i Wielkiej Brytanii.

„Grapefruit Season” to jedna z tych płyt, na których artysta (a także producent i autor tekstów) popycha siebie i swoje brzmienie do przodu na wszelkie możliwe sposoby. Album został nagrany w dużej mierze przed wybuchem pandemii – między Londynem, Los Angeles i Dublinem. Krążek obejmuje chaos życia i koncept dorastania bez poczucia stawania się mądrzejszym. Każda piosenka połączona jest natychmiastowo rozpoznawalnym głosem McMorrow z nieskrępowaną muzyczną wyobraźnią i przechodzi od dancehallu do soulu czy od country do R&B. Nawet tytuł „Grapefruit Season” wydaje się być drogowskazem, aby iść za głosem serca i robić to, co chcemy, a nie to, co musimy. Inspiracją do tytułu było wspomnienie z dzieciństwa, kiedy to mama Jamesa jadła grejpfruta, a on zaobserwował, że „dobre” nie zawsze równa się „przyjemnemu”.

Podczas emocjonujących wzlotów i upadków, album „Grapefruit Season” przypomina o ryzyku, jakiego James Vincent McMorrow podjął od wydania debiutanckiego albumu „Early in the Morning” (2010). Instynkty podążania za inspiracją, dokądkolwiek ona prowadzi, i bycia tak brutalnie uczciwym, jak to tylko możliwe, pozostają jego stałą i orzeźwiającą cechą. Chociaż w „Raju” mogą czekać na nas kłopoty, na szczęście towarzyszyć nam będzie najważniejszy do tej pory album Jamesa.

Lista utworów na płycie:

1. Paradise

2. Gone

3. Planes In The Sky

4. Tru Love

5. Waiting

6. Poison To You

7. We Don’t Kiss Under Umbrellas Like We Used To

8. A House and a River

9. Hollywood & Vine

10. Cliché

11. Headlights

12. I Should Go

13. Grapefruit

14. Part of Me


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!