Aktualności

12-10-2021-09:54:14

Spotlight: Farruko

Udostępnij! Tweetnij!

Swoje pierwsze kroki stawiał na MySpace – dziś jest jednym z wiodących fenomenów muzycznych latynoskiej branży muzycznej, który właśnie wydał fenomelną płytę „La 167”. Poznajcie Farruko!

Materiały prasowe

Farruko urodził się 2 maja 1991 w Bayamón w północnej części Portoryko jako Carlos Efrén Reyes Rosado. Niedawno zdradził, że już jako dziecko nauczył się walczyć o 1. miejsce w każdym aspekcie swojego życia.

Internetowe początki

Legendarny portal MySpace pomógł mu zdobyć pierwszych oddanych fanów dzięki piosence „Sexo Fuera del Planeta” w 2009. Po jakimś czasie przeniósł się na inne platformy, gdzie szybko zdobył zainteresowanie wielu stacji radiowych i przedstawicieli branży muzycznej. W wieku 18 lat zadebiutował płytą „El Talento del Bloque” pod skrzydłami Siente Music. Album natychmiast odniósł sukces – najpopularniejszy utwór „Chulería en Pote” z Jadiel ma obecnie ponad 43 miliony streamów w samym Spotify.

W poszukiwaniu własnego stylu

W 2011 Farruko zaprezentował współpracę z José Feliciano „Su hija me gusta” („Lubię twoją córkę”). Rok później wydał drugi album, „The Most Powerful Rookie” (2012), za który otrzymał pierwszą nominację do Latin Grammy. W ciągu kilku lat stał się dwukrotnym laureatem tej prestiżowej nagrody.

Miliardy wyświetleń

Farruko wzniósł się na szczyt w 2014, kiedy połączył siły z J Balvinem w „6 AM” i Seanem Pauleem w singlu „Passion Whine”. Oba utwory były zapowiedzią albumu „Farruko Presenta: Los Menores”, nad którym pracowali między innymi J Álvarez czy Nicky Jam. Płyta zaledwie w ciągu dwóch dni wskoczyła na 1. miejsce w iTunes. Singiel „Passion Whine” spędził 26 tygodni na liście latynoskich przebojów, natomiast klip do „6 AM” ma dziś już ponad miliard wyświetleń!

Potężne współprace

Od czasu debiutu Farruko wydał łącznie ponad 50 solowych singli oraz nawiązał liczne współprace z gwiazdami takimi jak Natti Natasha, Karol G, Ricky Martin, Pitbull, Bad Bunny i Daddy Yankee. Jego teledyski wciąż zdobywają miliony wyświetleń. Piosenki Farruko wyróżnia przede wszystkim jego kojący baryton i przekraczanie wszelkich barier gatunków reggae, reggaetonu, dancehallu, popu i latynoskiego trapu. Jego singiel „Krippy Kush” z Bad Bunny i Rvssian, w którego remiksie pojawiła się Nicki Minaj, znalazł się w pierwszej dziesiątce przebojów i pomógł utrzymać przełomowy album „TrapXficante” na 2. miejscu.

Twarz przyszłości

Dziś Farruko ma na koncie już siedem albumów studyjnych i jedną składankę. Na płycie „TrapXficante” postawił na połączenie reggaetonu i miejskiego popu z latynoskim trapem drugiej generacji. To tutaj nawiązał współpracę z wieloma wschodzącymi latynoskimi artystami. Jego kolejny album „Gangalee” (2019) nie tylko zadebiutował na 2. miejscu listy topowych latynoskich albumów, ale i pozostał na niej przez następne dwa lata.

Bayamón – centrum wszechświata

Wolny czas Farruko najchętniej spędza ze swoją żoną, modelką Kairy Lopez. Jak się okazuje, rodzina wiele dla niego znaczy – najnowsza płyta „La 167”, nazwana na cześć głównej autostrady, która biegnie przez jego rodzinne miasto, jest specjalną, sentymentalną odą do stacji benzynowej, która w przeszłości należała do jego zmarłego dziadka. Dzięki „La 167” Farruko odzyskuje spuściznę swojego dziadka, jednocześnie udowadniając, że potrafi dotrzeć do mas z własnym przesłaniem.

Najnowszy projekt otwierają utwory, które oblegają szczyty list przebojów, takie jak „La Tóxica” (nominacja do latynoskiej nagrody Grammy w 2021 dla najlepszego występu reggaeton), a także „Pepas”, który zajmuje obecnie 7. miejsce na liście Spotify Global Top 50 z ponad 297 milionami odtworzeń przekraczając 2,7 miliona streamów dziennie.  

Nadmorskie imprezy

Wraz z albumem „La 167” Farruko wydaje nowy, pełen energii teledysk do utworu „El Incomprendido” z udziałem Victora Cardenasa i DJ-a Adonisa. Ta idealna kontynuacja „Pepas” podtrzymuje imprezę, zawierając elementy muzyki elektronicznej i czerpiąc z klasyka eurodance z 1999 „Better Off Alone” Alice DJ. Wyreżyserowany przez Mike’a Ho klip zaczyna się w miejscu, w którym skończył się „Pepas”, gdy Farruko i spółka jadą quadami z pustyni do nadmorskiego miasteczka, aby urządzić największą imprezę, jaką kiedykolwiek widziało miasto. Farruko imprezuje nocą nad morzem z tancerkami w klatkach, słynnym DJ-em Adonisem i wieloma pięknymi kobietami.

Sukcesy w Polsce

Singiel „Pepas” zadebiutował w tym tygodniu w oficjalnym radiowym notowaniu Airplay na pozycji #58! Utwór znajduje się obecnie na #6 miejscu najczęściej Shazamowanych piosenek w Polsce. Dodatkowo kawałek „Pepas” został niedawno zremiksowany przez samego Davida Guettę a parę dni temu miał premierę remix, za który odpowiada Tiësto!


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: FARRUKO