Aktualności

13-10-2021-10:52:54

Genialni tancerze w teledysku Stinga

Udostępnij! Tweetnij!

Sting, który na początku października świętował 70. urodziny, w najwyższej artystycznej formie. Radosny, zaraźliwy singiel „If It’s Love” to przykład niedoścignionego talentu kompozytorskiego Brytyjczyka.

Materiały prasowe

Piosenka robi jeszcze większe wrażenie z opublikowanym właśnie, roztańczonym teledyskiem.

Za reżyserię wideo odpowiada Lukas McFarlane, a zdjęcia odbyły się w londyńskim Sadler’s Wells Theatre oraz w Theatres De La Ville w Luksemburgu. Główną rolę w klipie odgrywają tancerze, którzy wystąpili również w spektaklu „Message In A Bottle”. 

Muzyczno-taneczne przedstawienie „Message In A Bottle” opowiada historię rodziny, która wyrusza w niebezpieczną podróż, by zbudować swe życie od nowa. Pełnej nadziei produkcji, której współtwórczynią jest uznana choreografka Kate Prince, towarzyszy soundtrack składający się z piosenek Stinga, w tym „Every Breath You Take”, „Roxanne”, „Walking On The Moon”, „Fields Of Gold” i wielu innych. „Message In A Bottle” do 17 października można oglądać w Peacock Theatre w Londynie. Następnie spektakl przeniesie się do Zurychu, a w przyszłym roku gościć będzie na deskach teatrów na całym świecie. 

Piosenka „If It’s Love”, podobnie jak kolejny singiel „Rushing Water” zapowiadają nowy album Stinga „The Bridge”, który ukaże się 19 listopada 2021 roku. 

W ramach zapowiedzi nowej płyty, Sting co tydzień prezentuje w sieci odcinek miniserii „On The Bridge”, w ramach której w lekkim, niezobowiązującym stylu przedstawia kulisy przygotowań do premiery. 

Album „The Bridge” został nagrany ze znakomitymi muzykami – na krążku pojawiają się m.in. Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Branford Marsalis (saksofon), Manu Katché (perkusja), Martin Kierszenbaum (klawisze), Fred Renaudin (syntezatory), chórki – Melissa Musique, Gene Noble, Jo Lawry, Laila Biali. Sting, pisząc album, miał bardzo szerokie inspiracje: od Cecila Sharpe’a, przez J. Roberta Oppenheimera, historię Nortumbrii, poprzez Saint Thomas.

Wszystkie utwory na „The Bridge” zostały wyprodukowane przez Stinga i Martina Kierszenbauma, poza „Loving You” wyprodukowanym przez Stinga, Mayę Jane Coles i Martina Kierszenbauma. Za miks odpowiada Robert Orton, inżynierią zajęli się Donal Hodgson oraz Tony Lake, a za master odpowiada Gene Grimaldi z Oasis Mastering.

Sting – „The Bridge” – lista utworów:

1. Rushing Water

2. If It’s Love

3. The Book of Numbers

4. Loving You

5. Harmony Road

6. For Her Love

7. The Hills on the Border

8. Captain Bateman

9. The Bells of St. Thomas

10. The Bridge

11. Waters of Tyne (Deluxe bonus track)

12. Captain Bateman’s Basement (Deluxe bonus track)

13. (Sittin’ on) The Dock of the Bay (Deluxe bonus track)

 

 


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: sting