Aktualności

15-10-2021-10:33:37

Joy Crookes obnaża swoją skórę na debiutanckiej płycie

Udostępnij! Tweetnij!

Joy Crookes podzieliła się dzisiaj swoim długo oczekiwanym debiutanckim albumem „Skin”. Płyta zawiera single „Feet Don’t Fail Me Now”, tytułowy utwór „Skin”, „When You Were Mine” i najnowszy singiel „Trouble”. Album jest już dostępny na wszystkich platformach cyfrowych i na CD.

Materiały prasowe

Aby uczcić premierę debiutu, Joy wyruszy w trasę koncertową jeszcze w tym roku. Trasa rozpoczyna się w listopadzie w UK i rozciąga się na przyszły rok, kiedy Joy zabierze show do Europy. 25 lutego 2022 artystka wystąpi w warszawskim klubie Hybrydy.

Najnowszy singiel „Trouble” jest kolejnym w serii nieskazitelnych singli Joy, z „Feet Don’t Fail Me Now”, tytułowym utworem „Skin” i „When You Were Mine”, które wciąż rosną w siłę. Opowiadając o utworze, Joy zdradza: „«Trouble» to piosenka o ciągłej kłótni z członkiem rodziny. Doszło do tego, że zdałam sobie sprawę, iż zasadniczo oboje chcieliśmy być po swojej stronie «twoje kłopoty są takie same jak moje». To banał, ale naprawdę krzywdzimy tych, których kochamy – to dlatego, że wiemy, że możemy, i że miłość zawsze będzie nam towarzyszyć”.

„Skin”, którego Joy jest producentką wykonawczą obok Blue Maya, jest bardzo osobistym, przełomowym dziełem jednego z najodważniejszych i najzdolniejszych młodych talentów w Wielkiej Brytanii. Okładka płyty została wykonana przez Carlotę Guerrero, która wcześniej współpracowała z Chloe x Halle i Solange przy wszystkich jej zdjęciach do „A Seat at the Table”. To zbiór piosenek zbudowanych i udoskonalonych przez okres dojrzewania aż po wejście w dorosłość, które zostały dopracowane w zeszłym roku w najbardziej burzliwych okolicznościach. Poruszając takie tematy, jak zdrowie psychiczne, związki i polityka, z wdziękiem i wrażliwością, Joy udało się stworzyć coś, co można opisać tylko jako naprawdę wyjątkowe dzieło – zarówno doskonale aktualne, jak i całkowicie ponadczasowe.

Lista utworów „Skin”:

1. I Don’t Mind

2. 19th Floor

3. Poison

4. Trouble

5. When You Were Mine

6. To Lose Someone

7. Unlearn You

8. Kingdom

9. Feet Don’t Fail Me Now

10. Wild Jasmine

11. Skin

12. Power

13. Theek Ache

Artystka z południowego Londynu ma bangladesko-irlandzkie pochodzenie. Jest piosenkarką, autorką tekstów, mistrzowską instrumentalistką i nominowaną do nagrody Brit wschodzącą gwiazdą. Postrzega siebie jako część imponującego ekosystemu gawędziarzy, indywidualistów i soli ziemi Londyńczyków. Jej wyjątkowe podejście do opowiadania historii w piosenkach, w połączeniu z jej zaraźliwą charyzmą, sprawiło, że stała się cennym i zaufanym nowym głosem zarówno pod względem muzycznym, jak i w mediach społecznościowych. Joy wykorzystuje swoją kreatywność jako narzędzie do zrozumienia swojej tożsamości oraz własnego miejsca w świecie.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!