Aktualności

16-11-2021-12:25:54

Daria Zawiałow z nagrodą MTV Europe Music Awards i muzyczną niespodzianką!

Udostępnij! Tweetnij!

Artystka świętuje kolejny sukces wybierając nowy singiel z ostatniej płyty!

Materiały prasowe

Największe gwiazdy muzyki zjawiły się 14 listopada w Budapeszcie, aby odebrać jedne z najważniejszych nagród w branży muzycznej - MTV Europe Music Awards. Oprócz takich artystów jak Ed Sheeran, Måneskin czy Saweetie, statuetkę odebrała także Daria Zawiałow!

Artystka, która wydała w tym roku pokryty Złotem album „Wojny i Noce”, zdobyła nagrodę w kategorii Best Polish Act - wygrywając w tej kategorii z sanah, Brodką, Krzysztofem Zalewskim oraz Margaret.

Daria nie byłaby sobą, gdyby nie przygotowała dla fanów niespodzianki towarzyszącej tak ważnemu wydarzeniu w jej karierze jakim jest pierwsza statuetka MTV! Po przebojach „Kaonashi” i „Za krótki sen” za pośrednictwem swoich mediów społecznościowym ogłosiła, że kolejnym utworem promującym płytę „Wojny i Noce” zostaje utwór „Metropolis”!

„Metropolis” inspirowany filmem Fritza Langa z 1927 roku o tym samym tytule, szybko stał się jednym z najbardziej ulubionych utworów fanów artystki.

„Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pewne granice, w moim odczuciu zostały przekroczone. Pomimo tego, że nie uważam aby "Metropolis" można byłoby nazwać pełnowymiarowym protest songiem to jest wyrażeniem mojej opinii na temat, którego wcześniej nie podejmowałam.” – opowiadała Daria przy okazji premiery albumu.

Ostatnie miesiące dla Darii to pasmo sukcesów i zbierania laurów za wspomniany album, nie tylko w Polsce! W dniu swoich 29. urodzin, wokalistka pojawiła się na ogromnym billboardzie w samym centrum Nowego Jorku, na Times Square jako reprezentantka Polski globalnej akcji Spotify EQUAL.

Piosenkarka obecnie jest w trasie koncertowej „Wojny i Noce Tour”. Zwieńczeniem tournée będzie koncert na warszawskim Torwarze, który odbędzie się 10 grudnia. Wokalistka na finał trasy szykuje wiele niespodzianek - między innymi występy wielu znakomitych gości.

Kilka dni temu Daria zdradziła pierwszego z nich - publiczność przed występem Darii rozgrzeje Szczyl, który niedawno wydał zdaniem wielu krytyków i słuchaczy, jeden z najlepszych debiutanckich albumów ostatnich lat pt. „Polska Floryda”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!