Aktualności

24-11-2021-14:01:13

Zmysłowy przebój Masego i Devina Morrisona

Udostępnij! Tweetnij!

Masego i Devin Morrison połączyli siły w utrzymanej w klimacie R&B, zmysłowej piosence „Yamz”. Masego jest nominowany do Grammy w kategorii Najlepszy album progresywnego R&B za wydawnictwo „Studying Abroad: Extended Stay”.

foto: John Marquez

Kolorowy klip do nagrania wyreżyserował Mac Grant (Earthgang, J.I.D, Childish Major). W teledysku, który rozgrywa się w dniu Święta Dziękczynienia, poza muzykami widzimy również ulicznego artystę, studenta i zmysłowe kobiety: 

Masego, który w swojej niedługiej karierze zgromadził już ponad 2 miliardy streamów, jest gotowy na podbój 2022 roku. Muzyk zapowiedział niedawno trasę koncertową, którą 11 lutego zainauguruje występ w warszawskiej Stodole. Artystę dzień później będzie można zobaczyć także w klubie Tama w Poznaniu.

„Yamz” to następca przeboju „Garden Party”, w którym obok Masego pojawili się Big Boi i JID. Singiel od premiery w ubiegłym miesiącu zgromadził ponad 3,2 miliona streamów. – Idealny numer na zamknięcie gorącego lata i wprowadzenia nas w jesień – zachwalał serwis Soul Bounce.

Masego to wokalista, raper, songwriter, komik, producent oraz DJ. Za swego duchowego przewodnika uważa lidera nowojorskiego big bandu z lat 30., Caba Callowaya, a za mentora DJ-a Jazzy Jeffa. Swoją muzykę określa mianem trap house jazzu. W 2018 roku wydał debiutancki album „Lady, Lady”, z którego pochodzi jego przełomowy singiel „Tadow”. Piosenka, która zgromadziła ponad miliard streamów, w USA pokryła się platyną, w Brazylii uzyskała diamentowy status, a w Meksyku zdobyła złoto.

W tym roku Masego wydał „Studying Abroad: Extended Stay”, czyli edycję deluxe swojej EP-ki „Studying Abroad” z 2020 roku. W zestawie znalazł się przebój „Mystery Lady” ft. Don Toliver oraz nowa wersja „Mystery Lady (Sego’s Remix)”. W ubiegłym miesiącu ukazała jeszcze inna wersja piosenki – Scorpion Kings Remix – w której pojawili się Kabza De Small i DJ Maphorisa. Łącznie „Mystery Lady” ma ponad 150 milionów streamów. EP-ka otrzymała nominację do nagrody Grammy.

– Masego to samouk, saksofonista, pianista, wokalista i producent, który wniósł nieco świeżość i dodał soulowego brzmienia do współczesnego hip-hopu – zachwyca się artystą magazyn „Vibe”.

Urodzony na Jamajce muzyk przyjął pseudonim Masego, co w języku tswana oznacza błogosławieństwo oraz dobrobyt. To także hołd dla południowo-afrykańskich korzeni Masego.

Devin Morrison w 2019 roku wydał debiutancki album „Bussin’”, na którym pokazał swój talent do tworzenia zmysłowej, pełnej groove’u muzyki, łączącej R&B, gospel, hip-hop i funk. Później współpracował z takimi artystami jak Phonte, Zo!, Nao Yoshioka i Submerse.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: MASEGO