Aktualności

24-11-2021-15:19:00

Sea Girls singlem „Hometown” zapowiadają płytę „Homesick”

Udostępnij! Tweetnij!

Sea Girls wracają z nowym, znakomitym singlem „Hometown”, który zapowiada nadchodzący album indie rockowej grupy. „Homesick” ukaże się 14 stycznia 2022 roku.

foto: BLACKKSOCKS

Piosenka, przywołująca miejscami klimat The Killers, została napisana przez frontmana zespołu, Henry’ego Camamile’a w pierwszym dniu pandemii. To utwór o wielkich planach i byciu nastolatkiem w Lincolnshire.

- „Hometown” to najważniejsza piosenka, jaką napisałem - przyznał Henry. - Ten numer definiuje moją filozofię. Utwory na nową płytę powstawały w chwili, gdy poczułem wielką miłość do życia. „Hometown” opowiada o ludziach, z którymi dorastałem, a których już nie ma. To jest mój ukłon w ich stronę. Jestem wdzięczny za życie i nie zamierzam go narażać.

Na nową płytę Henry Camamile, Rory Young, Andrew Dawson i Oli Khan przygotowali 13 znakomitych popowo-gitarowych numerów (w tym dwa bonusy na edycji deluxe). „Homesick” to dojrzały, najbardziej ambitny i bardzo osobisty album, na którym wokalista Henry Camamile wraca do swego dzieciństwa w Lincolnshire, wspominając zarówno dobre i złe wydarzenia z tamtego czasu. Nagrywanie płyty wypełnionej szczerymi opowieściami okazało się dla Henry’ego bardzo oczyszczającym procesem. Nad brzmieniem materiału czuwał sprawdzony przez Sea Girls Larry Hibbitt oraz zdobywcy Grammy - Jacknife Lee, Jonny Coffer i Cass Lowe.

- Wyobraźcie sobie nas zamkniętych w studiu, w deszczowym Brixton współpracujących zdalnie z producentami znajdującymi się w Topandze w Kalifornii - wspomina Henry. - To zderzenie tak przeciwnych światów to właśnie brzmienie naszej płyty, jej DNA. Tworzenie albumu w ten sposób, na odległość, 5 tysięcy mil od siebie, było szalonym pomysłem, który nie powinien się udać, a jednak wypalił.

Debiutancki album Sea Girls „Open Up Your Head” otrzymał nagrodę BRIT Breakthrough i rozszedł się w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy. Grupa może też pochwalić się wyprzedanym brytyjskim tournée, w tym koncertem w wypakowanej po brzegi Brixton Academy. Niedawno zespół zaprezentował mini dokument „Homesick At Night For Brixton”, który wyreżyserował przyjaciel zespołu i ich stały współpracownik Thomas Davis. W filmie znalazły się wywiady z fanami oraz fragmenty występu grupy z Brixton Academy.

Sea Girls to jeden z najbardziej ekscytujących gitarowych zespołów, który w ostatnim czasie pojawił się na scenie. Tworząc porywające hymny dla mas, są na najlepszej drodze, by podbić serca tłumów.

Sea Girls - Hometown

Listen to Hometown by Sea Girls.

więcej


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: SEA GIRLS