Aktualności

29-11-2021-13:56:48

Luna w 14 zestawieniach New Music Friday

Udostępnij! Tweetnij!

W piątek 26 listopada ukazała się anglojęzyczna EP-ka Luny zatytułowana „Caught in the Night”. Wydawnictwo zadebiutowało w 14 zestawieniach New Music Friday w Spotify.

foto: Paula Patocka

Luna pojawiła się na NMF w następujących krajach: Niemcy, Szwecja, Włochy, Norwegia, Dania, Finlandia, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Izrael, Węgry, Rumunia, Islandia i oczywiście Polska. „Caught in the Night” jest dostępne w wersji cyfrowej, a limitowane wydanie na CD będzie można zakupić na koncertach artystki oraz w księgarni Wrzenie Świata w Warszawie.

Dokładnie rok temu Luna pokazała nam siebie w piosence „Zgaś”. Mroczny, artystyczny klip i klimatyczne, syntetyczne brzmienie nakreśliło ją zdecydowanie jako artystkę sceny elektronicznej i alternatywnej. Zaistniała na tyle mocno, że zwróciła na siebie uwagę nie tylko rodzimej publiczności. To właśnie pod wpływem zapytań spoza Polski Luna zdecydowała się nagrać swój singiel w wersji po angielsku – tak powstało „Blind”. Dzięki temu utworowi, jak również kolejnym świetnym singlom, wkrótce trafiła na listę Spotify Equal jako jedna z najbardziej obiecujących artystek w Polsce. W kwietniu 2020 jako pierwsza Polka znalazła się na znanym już szeroko bilboardzie na Times Square. 

Nie planowałam, że będę śpiewać po angielsku – zwierza się artystka. – To się po prostu stało, ktoś mnie zauważył, a ja dałam się ponieść dobrej fali. Nagle poczułam, że mogę wszystko.

Minialbum jest krótkim podsumowaniem tego roku, który dla Luny okazał się wyjątkowo szczęśliwy, oraz po części zapowiedzią polskojęzycznego albumu, zapowiadanego na wiosnę 2022 roku.

Stworzyłam pięć historii inspirowanych bezsennymi nocami, cieniami w świetle księżyca i snami, które wyławiają nas z naszego świata bez naszej zgody. – opowiada artystka. – Dwie z nich, „Blind” i „Virtual Rivers” są pomostem pomiędzy tym albumem, a polską płytą, nad którą cały czas pracuję.

Nie pozostaje nam nic innego, jak przygasić światła i dać się schwytać nocy i czekać na ciąg dalszy.

Tracklista:

1. Blind

2. Virtual Rivers

3. Melt Away

4. Fade

5. Palm of Your Hand

Słuchaj w serwisach cyfrowych:

https://musicofluna.lnk.to/CaughtInTheNight

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/musicofluna/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/musicofluna

SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/0AZgkXW6n0zfyOhVAnIopA


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: luna