Aktualności

07-12-2021-11:39:07

Grimes wkracza w nową erę

Udostępnij! Tweetnij!

Uznana producentka, autorka tekstów, piosenkarka i artystka wizualna Grimes rozpoczęła nową erę, wydając „Player of Games” – pierwszą piosenkę z jej nadchodzącego albumu „Book 1”.

Materiały prasowe

Utwór został napisany przez Grimes i wyprodukowany przez Grimes z Illangelo. Swoją premierę miał w piątym sezonie niesamowicie popularnej gry „Rocket League”. Teraz artystka prezentuje oficjalne wideo z tekstem piosenki. Claire Boucher to twórczyni alter ego Grimes i wielokrotnie nagradzana reżyserka teledysków, a także autorka tekstów, artystka, producentka, inżynierka i piosenkarka. Świat po raz pierwszy dostrzegł jej wizję w pełnometrażowym debiucie z 2010 roku „Geidi Primes”, zainspirowanym „Diuną” Franka Herberta. Jej drugie wydawnictwo „Halfaxa” pojawiło się w tym samym roku. Płyta „Visions” (2012) ożyła w ciągu trzech tygodni w jej mieszkaniu i została nagrana wyłącznie przy pomocy aplikacji Garage Band. Rok 2015 przyniósł komercyjny przełom – „Art Angels”. Album pojawił się w Top 5 list na koniec roku Pitchforka, Billboardu, Consequence of Sound, New York Timesa i Rolling Stone, a także został nazwany Albumem Roku przez Stereogum, NME i Exclaim!.

W 2018 roku Grimes dokonała kolejnej świadomej ewolucji, powracając do kształtujących wpływów, takich jak Tool i Nine Inch Nails w poszukiwaniu inspiracji oraz odkrywając styl, który po raz pierwszy pokazała na ścieżce dźwiękowej „Suicide Squad” z 2016 roku w „Medieval Warfare”. W 2020 roku wydała „Miss Anthropocene”, koncepcyjny album o antropomorficznej bogini zmian klimatycznych, który zebrał entuzjastyczne recenzje. Tytuł albumu wywodzi się od słów „mizantrop” (osoba, która nie lubi ludzkości i unika społeczności ludzkiej) oraz „Antropocen” (aktualna epoka geologiczna, postrzegana jako okres, w którym działalność człowieka wywarła dominujący wpływ na klimat i środowisko).

W tym roku Grimes porwała świat NFT, wypuszczając WarNymph Collection Vol 1 By Grimes x Mac. W kolekcji znajduje się 10 prac, w tym unikalne wideo do oryginalnej muzyki skomponowanej specjalnie na potrzeby projektu. Dodatkowo Grimes pojawiła się jako jurorka w programie Fox „Alter Ego”, konkursie wirtualnych awatarów. Za pomocą postaci WarNymph, Grimes bada płynność tożsamości w epoce wirtualnej: zdolność do tworzenia, powiększania i dzielenia się na nieograniczoną liczbę awatarów.            


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: grimes