Aktualności

14-01-2022-11:26:41

Kolejny solowy utwór Eddiego Veddera

Udostępnij! Tweetnij!

Eddie Vedder prezentuje kolejny singiel z nadchodzącego, solowego albumu. 

Materiały prasowe

Tym razem wokalista Pearl Jam podzielił się z fanami piosenką „Brother The Cloud”. Artysta ujawnił również pełną listę utworów z nadchodzącego wydawnictwa „Earthling”.

„Brother The Cloud” to następca utworów „Long Way” i „The Haves”. Wszystkie znajdą się na płycie „Earthling”, która ukaże się 11 lutego. Będzie to pierwszy solowy krążek Eddiego Veddera od czasu wydanego w 2011 „Ukulele Songs”. Nowy zestaw wypełni 12 kompozycji.

Lista utworów „Earthling”:

1. Invincible

2. Power of Right

3. Long Way

4. Brother the Cloud

5. Fallout Today

6. The Dark

7. The Haves

8. Good and Evil

9. Rose of Jericho

10. Try

11. Picture

12. Mrs. Mills

13. On My Way

Eddie Vedder w 2022 roku odbędzie trasę koncertową Pearl Jam, w ramach której odwiedzi także Polskę. Zespół zagra 14 lipca w Tauron Arenie Kraków. Szczegóły tournée tutaj: 

Pearl Jam - Upcoming Shows

Details Pearl Jams upcoming shows in New York, New York, Newark, Chicago, Chicago, San Diego, Los Angeles, Seattle, Seattle

więcej

Pierwszym solowym projektem Eddiego był soundtrack „Into the Wild” do filmu znanego pod polskim tytułem „Wszystko nad życie”. Wydawnictwo zapewniło artyście Złoty Glob za piosenkę „Guaranteed”. W 2012 roku ukazał się drugi solowy album Amerykanina „Ukulele Songs”, który otrzymał nominację do Grammy w kategorii Najlepszy album folkowy. Niedawno Eddie nagrał z Glenem Hansardem piosenkę „My Father’s Daughter” do obrazu „Flag Day”.

Eddie Vedder urodził się 23 grudnia 1964 roku w Evanston w stanie Illinois. Dzieciństwo w tym właśnie miejscu sprawiło, że do dziś kibicuje bejsbolowej drużynie Chicago Cubs. W połowie lat 70. razem z rodziną Eddie przeprowadził się do południowej Kalifornii, dokładnie do San Diego County, gdzie każdą wolną chwilę poświęcał na surfing i muzykę. W 1990 roku otrzymał demo od zespołu Seattle, który poszukiwał wokalisty. Vedder napisał teksty do trzech piosenek, które później zostały nagrane przez Pearl Jam jako „Alive”, „Footsteps” i „Once”. Eddie przeprowadził się na północ i dołączył do Jeffa Amenta, Stone'a Gossarda oraz Mike'a McCready'ego i ich zespołu Mookie Blaylock, który później został przemianowany na Pearl Jam.

Teksty Eddiego Veddera poruszają wiele współczesnych problemów jak przemoc z użyciem broni, rasizm czy zmiany klimatyczne. Aktywizm jest nieodłączną częścią jego muzyki, a wokalista otwarcie opowiada się za postępowym społeczeństwem i polityką, w tym za dostępem do aborcji i ochroną środowiska. Ostatnio sprzeciwiał się odwiertom na amerykańskim wybrzeżu.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!