Aktualności

17-01-2022-11:02:49

JP Cooper i Ray BLK razem w pięknej balladzie

Udostępnij! Tweetnij!

Uznany brytyjski wokalista i autor piosenek, JP Cooper, wraca z nowym singlem zatytułowanym „Need You Tonight”, w którym gościnnie pojawia się jedyna w swoim rodzaju Ray BLK. Zachwycająca ballada zapowiada nadchodzący album artysty, „She”, który ukaże się 18 lutego 2022 roku.

Materiały prasowe

- „Need You Tonight” to piosenka o tym, jak radzić sobie po rozstaniu, mieszkając w małym miasteczku - wyjaśnia JP. - To jeden z moich ulubionych utworów na płycie. Na pewno przywołuje mnóstwo wspomnień. Kiedy ukończyłem oryginalną wersję tego kawałka, pomyślałem, że fajnie byłoby przedstawić też drugą wersję tej historii, więc skontaktowałem się z Ray BLK, która dodała swoje pomysły i niesamowity wokal. Mam nadzieję, że ten utwór spodoba wam się co najmniej tak, jak mnie.

- JP zaproponował, bym dograła wersy do jego piosenki. Kiedy tylko ją usłyszałam, od razu wywołała u mnie falę doskonale znanych emocji - dodaje Ray BLK. - Zależało mi na tym, by dodać do tej pięknej piosenki coś naprawdę dobrego, czerpałam więc inspirację z własnych zawodów miłosnych. Jestem naprawdę dumna z tego utworu.

Singiel „Need You Tonight” ukazuje się wraz z klipem, w którym występują zarówno JP Cooper, jak i Ray BLK.

Numer jest następcą przebojów „We Cry”, „Call My Name” i „Holy Water”. Wszystkie te utwory trafią na nadchodzący album „She”. Piosenkom towarzyszą klipy ukazujące relacji ojca z córką i poruszające tematy wiary, rodziny i miłości. Każdy z numerów doczekał się również gospelowej i akustycznej wersji.

JP Cooper odpowiada za jedne z największych przebojów ostatnich lat – niezapomniany „Perfect Strangers” Jonas Blue, którego Cooper jest współautorem i jego własny radiowy hit „September Song”, który na całym świecie zgromadził 750 milionów streamów. Ponadto, Cooper oraz Sigala i R3HAB nagrali razem utwór „Runaway”. JP pojawił się także w nowej wersji piosenki „Is It Just Me?” Emily Burns (top 10 na liście iTunes). Urodzony w Manchesterze trubadur może pochwalić się milionem sprzedanych płyt i łącznie 4 miliardami streamów, a także 11 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify.

Znana ze szczerych, bezpośrednich tekstów Ray BLK (która naprawdę nazywa się Rita Ekwere) to jedna z najlepszych, najważniejszych i najciekawszych współczesnych wokalistek. Media okrzyknęły ją „brytyjską Lauryn Hill”, która zresztą obok Whitney Houston, Mary J Blige, Eve czy Missy Elliott, jest jedną z największych inspiracji dla artystki. Ray została zwyciężczynią plebiscytu BBC Music Sound of 2017 i była jedyną artystka, której ta sztuka udała się bez podpisanego wcześniej kontraktu płytowego. W swej muzyce porusza takie tematy jak miłość, walka, wytrwałość, zaufanie, miłosne rozczarowania, a także podnosi kwestie rasowe i emancypacji kobiet. Mieszając rozmaite style i gatunki, sięgając po inspiracje z różnych miejsc i czasów, stworzyła własne, unikatowe brzmienie. Jej debiutancki album „Access Denied” ukazał się w październiku 2021 roku, zdobywając uznanie dziennikarzy „NME”, „The Guardian”, „The Times”, „The Independent”, „DYI”, „The Observer”, „The Evening Standard” czy „METRO”.


Sprawdź i kup bilet:
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!