Aktualności

05-04-2022-11:04:08

Florence and the Machine w klubowej wersji

Udostępnij! Tweetnij!

Florence and the Machine niedawno ogłosiła swój piąty studyjny album „Dance Fever”. Aby umilić fanom oczekiwanie na płytę, która ukaże się 13 maja, artystka zaprezentowała remiks najnowszego singla „My Love” przygotowany przez Dave’a Bayleya z Glass Animals, autora wielkiego przeboju „Heat Waves”.

Materiały prasowe

Oryginalna kompozycja „My Love” również została wyprodukowana przez Dave’a. Początkowo był to „smutny wierszyk” napisany w kuchni. Później jednak pojawiły się syntezatory, taneczny rytm i porywająca energia. W efekcie powstał numer łączący miłość Dave’a do klawiszy i fascynację Florence wszystkim, co gotyckie i przerażające, czyli - jak to ujęła artystka - „Nick Cave w klubowym wydaniu”.

Choć podstawowa wersja już porywała do tańca, w remiksie piosenka stała się absolutnym, klubowym szlagierem z mocną linią basu, poszatkowanym wokalem, ale z zachowaniem siły i emocji zawartych w oryginalnym „My Love”.- Cieszę się, że mogłem uczyć się od Florence i z nią pracować. Ona jest po prostu genialna - powiedział Dave Bayley. - To jedna z najbardziej naturalnych, autentycznych autorek, producentek, artystek na planecie. Miała tak wyraźną i wspaniałą wizję albumu - zarówno pod względem tekstów, brzmienia jak i towarzyszących wizualizacji. Przy remiksie pomyślałem, że fajnie byłoby spróbować wymknąć się trochę z tego świata i stworzyć coś bardzo ciężkiego i klubowego, jednocześnie pozwalając jej niesamowitemu głosowi i mocnym słowom wybić się na pierwszy plan. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy usłyszą resztę tego, co stworzyła na tym albumie.

„My Love” to następca utworów „King” i „Heaven is Here”. Do piosenek powstały teledyski z choreografią Ryana Heffingtona, które wyreżyserowała Autumn de Wilde.

Płyta „Dance Fever” powstawała głównie w Londynie podczas pandemii, w oczekiwaniu na ponowne otwarcie świata. Album nawiązuje do tego, za czym Florence najbardziej tęskniła, czyli klubów, tańczenia na festiwalach, bycia w ruchu, bycia częścią wspólnoty. „Dance Fever” to Florence w szczytowej formie - w pełni urzeczywistnia swoją samoświadomość, żartuje z wykreowanej przez siebie postaci, bawi się ideami tożsamości, męskości i kobiecości, świętuje i w zasłużenie zajmuje swoje miejsce w panteonie ikon.

Za produkcję materiału na „Dance Fever” odpowiadają Florence Welch, Jack Antonoff i Dave Bayley.

W ramach promocji nowej płyty, Florence and the Machine wyruszy w trasę i odwiedzi także Polskę. Artystka ze swoim zespołem wystąpi na Orange Warsaw Festival 2022. Koncert odbędzie się 4 czerwca.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: , glass animals