Aktualności

26-04-2022-10:28:55

YUNGBLUD z akustyczną wersją „The Funeral”

Udostępnij! Tweetnij!

YUNGBLUD opublikował akustyczną wersję swojego najnowszego singla „The Funeral”. Przypominamy, że polski koncert artysty zbliża się wielkimi krokami.

Materiały prasowe

Akustyczna wersja singla do posłuchania tutaj:YUNGBLUD wystąpi w Polsce już 10 maja 2022. Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora.

– Przez ostatnie półtora roku wiele czasu poświęciłem zastanawianiu się nad tym, kim naprawdę chcę być – mówi artysta. – Prawdę mówiąc, byłem hipokrytą. Przez 4 lata wmawiałem ludziom, że muszą być bezpardonowi i nie przejmować się tym, co myślą inni. Tymczasem zrozumiałem, że powinienem to wszystko powiedzieć sobie samemu. Czułem ogromną presję, byłem niepewny, kwestionowałem siebie. Napisałem jednak ten utwór i przefiltrowałem sobie wszystko. Zrozumiałem, jaki powinien być kolejny etap w moim życiu. Nie tylko w mojej karierze, ale po prostu, co chcę robić dalej, kim być. Tekst piosenki to lista wszystkiego z czym czuję się niepewnie. Kiedy bowiem zidentyfikujesz to, czego nie lubisz w sobie, kiedy się z tym pogodzisz, nikt nie powie, że tego nie wiesz. Stajesz się kuloodporny. To piosenka o polubieniu swych niepewności i byciu ku**a nieustraszonym. Chodzi o ego, śmierć, odrodzenie i pieprzony taniec na grobie. I zapraszanie do całej to zabawy wszystkich dookoła, chociaż jak będziesz tańczył sam, to też jest w porządku. Pracując nad nową muzyką, spojrzałem w lustro i powiedziałem sobie: „Nie będziesz tu wiecznie, jak więc chcesz być zapamiętany? A jak jutro potrąci cię samochód i będziesz mógł zaśpiewać tylko jedną piosenkę, nim staniesz się pożywką dla robactwa, czy to byłaby ta właśnie piosenka?” Odpowiedź brzmi: Tak. Zabrałbym ją do grobu.Urodzony w Yorkshire w Anglii multiinstrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował albumem „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się EP-ka „the underrated youth”, na którą trafił m.in. singiel nagrany wspólnie z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons – „original me”, a w grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta „weird!” z takimi hitami jak „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „cotton candy”. Album w ciągu tygodnia rozszedł się w nakładzie 42 tysięcy egzemplarzy i zadebiutował na 1. miejscu listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jesienią 2020 artysta uruchomił „THE YUNGBLUD Podcast” na BBC Sounds, w którym wspólnie z fanami omawiał punkty zwrotne z życia związane ze zdrowiem psychicznym, tożsamością, seksualnością, przyjaźnią czy sprawami finansowymi. YUNGBLUD może pochwalić się ponad 7,7 mln słuchaczy miesięcznie w Spotify i ponad 3 miliardami streamów. Występował na największych festiwalach na świecie, a także grał wyprzedane koncerty – m.in. w Polsce.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: yungblud