Aktualności

06-05-2022-08:51:04

Carly Rae Jepsen zahipnotyzuje Was singlem „Western Wind”

Udostępnij! Tweetnij!

Carly Rae Jepsen, nominowana do Grammy wokalistka i autorka piosenek, podzieliła się wyczekiwanym przez fanów nowym singlem „Western Wind”. Za produkcję nagrania odpowiada Rostam Batmanglij.

foto: Meredith Jenks

„Western Wind” to ciepła, hipnotyczna piosenka utkana ze słonecznych tonów gitary, uduchowionej melodii fortepianu, świetlistej faktury organów Hammond B3 oraz eleganckiej mozaiki perkusji. Wszystko to w połączeniu z promiennym głosem Jepsen stanowi urzekające tło dla lirycznej opowieść, w której nostalgia i tęsknota przeplatają się z uroczą euforią.

Podobnie jak wszystkie jej dotychczasowe dokonania - jak chociażby chwalony przez krytyków album „E*MO*TION” z 2015 roku - „Western Wind” ma w sobie urzekającą jakość, skłaniająca słuchacza do rozmarzenia. Jak zdradza Jepsen, utwór powstał w trakcie bardzo samotnej kwarantanny. W takich okolicznościach powstała najbardziej introspektywnej piosenki, jaką Carly do tej pory stworzyła.

Równie zachwycający co sama piosenka, klip do „Western Wind” powstał w południowej Kalifornii. Za kamerą stanął Taylor Fauntleroy.

Carly Rae Jepsen zaprezentowała nowy singiel podczas występu na festiwalu Coachella. Premierowe wykonanie przykuło uwagę muzycznych mediów takich jak Pitchfork, Stereogum i The FADER.

Współautorami numeru są Jepsen i Batmanglij. „Western Wind” to kontynuacja współpracy artystów, która rozpoczęła się przy okazji płyty „E*MO*TION”. Album, będący kamieniem milowym w twórczości Jepsen, został dogłębnie przeanalizowany przez krytyków kultury i znalazł się w wielu podsumowaniach na koniec roku, w tym na łamach takich tytułów jak Pitchfork, Stereogum, Noisey, NPR i wiele innych.

Wydany w 2019 roku kolejny album „Dedicated” objął jeszcze więcej muzycznych i emocjonalnych obszarów. Pracując z grupą zaufanych autorów piosenek i producentów (m.in. John Hill, Jack Antonoff, Captain Cuts, Patrik Berger i jej wieloletni współpracownik Tavish Crowe), Jepsen chętnie oddała się dźwiękowym eksperymentom. W maju następnego roku powróciła z prezentem dla swoich fanów w postaci wydawnictwa "Dedicated Side B", stanowiącego radosny zestaw tanecznych utworów, które potwierdziły jej status niepokonanej ambasadorki miłości w muzyce pop.

W 2022 roku spodziewajcie się więcej muzyki od Carly Rae Jepsen.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!