Aktualności

10-05-2022-11:56:30

Arcade Fire – nowy album „WE” i koncert w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Po entuzjastycznym przyjęciu singli „The Lightning I, II” i „Unconditional I (Lookout Kid)”, Arcade Fire prezentują swój „doskonały szósty album” (The New Yorker) – „WE”.

foto: Michael Marcelle

Po koncertach-niespodziankach w Toulouse Theatre w Nowym Orleanie, Bowery Ballroom w Nowym Jorku, Coachella's Mojave Tent i KOKO w Londynie, światowa trasa koncertowa WE, określona jako Arcade Fire „must-see live act” (Variety), wróci w pełnej produkcji na światowe sceny. Trasa rozpocznie się we wtorek 30 sierpnia w Dublinie i potrwa do 1 grudnia w Toronto. Północnoamerykańska część trasy WE – z wyjątkowym gościem Beck, grającym wieczorny akustyczny set – rozpocznie się 28 października w Waszyngtonie. Na koncertach w Europie gościem specjalnym będzie Feist.

1 października zespół odwiedzi Warszawę i zagra na Torwarze, a koncert zakończy europejską część trasy. Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się od środy 11.05 od godz. 10:00, natomiast dla klientów Ticketmaster przedsprzedaż startuje w czwartek 12.05 o godz. 10:00. Bilety w sprzedaży ogólnej będą dostępne od piątku 13.05 na LiveNation.pl od godz. 10:00. Arcade Fire nawiązali współpracę z PLUS1 (//www.plus1.org), dzięki czemu 1€ ze sprzedaży każdego biletu bilet trafi do KANPE, którzy niosą wsparcie dla najbardziej narażonych społeczności na Haiti. Więcej informacji na ten trasy można znaleźć na stronie zespołu.

Wywodzący się z Montrealu zespół Arcade Fire szybko zyskał sławę dzięki transcendentnym występom na żywo. Pod koniec trasy promującej debiutancki album „Funeral” (2004) – powszechnie okrzyknięty jednym z najlepszych i najważniejszych albumów lat 2000. – doświadczenie koncertowe Arcade Fire co noc podnosiło już tysiące głosów w ekstatycznym unisono, a zespół znalazł się na wspólnych scenach z U2 i Davidem Bowiem.

W hołdzie członkom rodziny, oczyszczająca „Funeral” i afirmująca życie celebracja miłości, nadziei i haitańskich korzeni członków zespołu rosła na przestrzeni lat. Album został uznany przez Rolling Stone za album #1 pierwszej dekady XXI wieku i znalazł się na szczycie list „Best of the Decade” na całym świecie, w tym NME, Q, Pitchfork, The Guardian, Mojo, Spin, Consequence czy Paste. Kolejne albumy Arcade Fire „Neon Bible”, „The Suburbs”, „Reflektor” i „Everything Now” przyniosły zespołowi trzy światowe albumy #1, dziewięć nominacji do nagrody Grammy (w tym album roku 2011 dla „The Suburbs”), cztery nagrody Juno (w tym trzy za album roku), nagrodę BRIT za najlepszy album międzynarodowy, a także nominację do Oscara za oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu fabularnego „HER”.

„WE” to wydany 6 maja szósty album Arcade Fire. Wyprodukowany przez Nigela Godricha, Win & Régine „WE” jest 40-minutową epopeją o siłach, które grożą odciągnięciem nas od ludzi, których kochamy.  


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!