Aktualności

11-05-2022-13:10:09

Dire Straits: „Money For Nothing” po raz pierwszy na 2LP

Udostępnij! Tweetnij!

17 czerwca po raz pierwszy na 2LP ukaże się kompilacja „Money For Nothing”, zawierająca największe przeboje Dire Straits.

Materiały prasowe

Składanka, która oryginalnie miała premierę w 1988 roku, zawiera utwory z pięciu pierwszych studyjnych płyt rockowego zespołu, w tym takie szlagiery jak „Sultans of Swing”, „Tunnel of Love”, „Romeo and Juliet” i „Private Investigations”, a także nagrany z udziałem Stinga hit „Money for Nothing” czy jeden z największych przebojów wszech czasów - „Brothers in Arms”.

Dire Straits - Money For Nothing (Remastered 2022)

Listen to Money For Nothing (Remastered 2022) by Dire Straits.

więcej

Na winylową reedycję „Money For Nothing” trafił utwór „Telegraph Road (Live Remix)”, który wcześniej był dostępny tylko na oryginalnym formacie CD. Ponadto, zestaw wzbogacono o zupełnie nowy miks nagrania „Portobello Belle (Live)”.

Za nowy mastering odpowiadał Bob Ludwig, a nad tłoczeniem czuwał Bernie Grundman. Oryginalna okładka doczekała się reprodukcji, a wewnętrzna grafika została wydrukowana na dwustronnej, 12-calowej wkładce.

Brytyjska grupa Dire Straits powstała w Londynie w 1977 roku z inicjatywy braci Marka i Davida Knopflerów, a także Johna Illsleya i Picka Withersa. Już pierwszy singiel formacji, „Sultans of Swing” (promujący tak samo zatytułowany debiutancki album) dotarł do top 10 list przebojów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Największy sukces przyszedł z drugą płytą kapeli, „Brothers in Arms” (1985), która rozeszła się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Później było to pierwsze kompaktowe wydawnictwo, którego sprzedaż przekroczyła milion kopii. Dire Straits powszechnie uważane jest za jeden z największych brytyjskich rockowych zespołów w historii, czego dowodem ponad 120 milionów płyt sprzedanych na całym świecie. Na pożegnalną trasę koncertową formacji, która odbyła się w latach 1991-1992, sprzedano ponad 7 milionów biletów. W 2018 roku Dire Straits wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame.

Lista utworów:

LP1 - strona A:

1. Sultans Of Swing

2. Down To The Waterline

3. Portobello Belle (Live: Alternative Out-take) (4:33) – wcześniej niewydane

LP1 - strona B:

1. Twisting By The Pool

2. Tunnel Of Love

3. Romeo And Juliet

LP2 - strona C:

1. Where Do You Think You're Going

2. Walk Of Life

3. Private Investigations 

LP2 - strona D:

1. Telegraph Road (Live Remix)

2. Money For Nothing (wersja singlowa)

3. Brothers In Arms (Edit)


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!