Aktualności

16-05-2022-13:38:48

Allison Ponthier wita się z Elvisem

Udostępnij! Tweetnij!

Allison Ponthier, amerykańska indie-folkowa artystka, na 10 czerwca zaplanowała premierę nowej EP-ki „Shaking Hands with Elvis”.

foto: Julian Buchan

W zestawie, który już można dodawać do swoich bibliotek w serwisach streamingowych, znalazł się najświeższy singiel „Hardcore”. Produkcją nagrania zajął się laureat Grammy, Ariel Rechtshaid, znany ze współpracy z Vampire Weekend. W towarzyszącym piosence teledysku widzimy przypominającą Allison Ponthier kukiełkę, samą w domu, z urodzinowym banerem i piñatą nad głową, akompaniującą sobie na gitarze. Za animację odpowiada Mero Estudio.

Dorastając jako wielkooka outsiderka w Teksasie, Ponthier marzyła o tym, by uciec do Nowego Jorku. Udało się, gdy miała 20 lat i zamieszała na Brooklynie, gdzie poznała ludzi fajniejszych i twardszych niż ona sama.

- Pomysł na „Hardcore” wziął się z poczucia, że choć bycie twardym może być godne podziwu, jest pewną pułapką, jeśli chodzi o wyrażanie emocji i wrażliwość - wyjaśnia artystka. - Wers „ciężko być twardzielem” („it's hard being hardcore”) chodził mi po głowie miesiącami. Kiedy z Arielem i Nickiem Longiem zabraliśmy się za pisanie, wiedziałam, że chcę połączyć ten tekst z umiejętnością Ariela do tworzenia najbardziej ciepłych i sentymentalnych dźwięków. Współpraca z Arielem była niesamowita, zwłaszcza, że w tamtym czasie ciągle słuchałem „Father of the Bride” Vampire Weekend. A Nick napisał jedne z moich ulubionych piosenek wszech czasów.

„Shaking Hands with Elvis” będzie następcą debiutanckiej EP-ki Allison, „Faking My Own Death”, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem „NME” i zawierała przebój „Cowboy” opowiadający o trudach coming outu.

Ponthier, dla której ważny jest temat śmiertelności, na tytuł nowej EP-ki wpadała, gdy przeglądała Wikipedię w poszukiwaniu eufemizmów śmierci.

- O ile „Faking My Own Death” opowiadało o określeniu siebie i wejściu w nowy etap życia, o tyle „Shaking Hands with Elvis” jest pełnym nadziei spojrzeniem na to nowe życie - wyjaśnia. - W analogiczny sposób jest to opowieść o życiu po śmierci. I właśnie dlatego taki tytuł EP-ki.

Na „Shaking Hands with Elvis” znalazł się również utwór „Autopilot”, który zdobył uznanie serwisu Ones To Watch czy magazynu „Billboard”, który docenił wykorzystaną przez wokalistkę metaforę autopilota i porywające, rockowe brzmienie.

W oficjalnym klipie do „Autopilot” u boku Allison wystąpił Ben Schneider z Lord Huron i przepiękny Ford Thunderbird z 1957 roku.

Allison Ponthier obywa obecnie z Bleachers trasę po Stanach Zjednoczonych.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!