Aktualności

16-05-2022-14:07:53

Michael Schulte nagrał piosenkę do kabrioletu

Udostępnij! Tweetnij!

Wszechstronność to jedna z cech charakterystycznych wokalisty i autora tekstów Michaela Schulte, oczywiście obok jego wyjątkowego i natychmiast rozpoznawalnego głosu. Niemiecki gwiazdor prezentuje nowy utwór „With You”.

foto: Ben Wolf

Autorami „With You” są Patrick Salmi, Ricardo Munoz oraz Timothy Deal lepiej znany jako Hight, którzy pomagali przy wcześniejszych nagraniach Michaela, jak „Keep Me Up”, „For A Second” i „Here Goes Nothing” (zgromadziły one już ponad 600 milionów streamów tylko na Spotify).

- „With You” to energiczny, żywiołowy numer, który idealnie pasuje do wiosny i zbliżającego się lata - wyjaśnia Schulte. - Zaraźliwa lekkość piosenki przywołuje wizję kabrioletu zaparkowanego na pobliskiej ulicy. Wskakujesz do niego, włączasz radio i jedziesz nad najbliższe jezioro, słuchając „With You”. Nie tylko muzyka jest pozytywna - tekst opowiada o wielkich emocjach i bliskości w romantycznym związku.

- Nowy singiel opowiada o silnej więzi z drugą osobą, która istnieje nawet jeśli w danej chwili nie możecie być razem - kontynuuje. - O noszeniu kogoś w sercu, mimo, że dzielą was setki kilometrów. Często takiego doświadczam, gdy jestem w trasie, a moja żona zostaje w domu z dziećmi. Oczywiście istnieje wiele innych przykładów silnej miłości. Nawet gdy związek się rozpada, dwoje ludzi, którzy nie są już razem, wciąż może odczuwać tę silną więź, która w pewnym momencie sprawia, że znów się do siebie zbliżają. Ponieważ zdają sobie sprawę, że ten związek był tak naprawdę najlepszym w ich życiu i że mimo wszystko nie mogą bez siebie żyć.

Laureat nagrody Bambi wydał ponad rok temu przepiękną balladę „Stay”, we wrześniu taneczny numer „Here Goes Nothing”, a w styczniu medytacyjną piosenkę „Remember Me”.

- Jestem niezmiernie dumny, że „Here Goes Nothing” dotarło na 5. miejsce radiowej listy przebojów tuż przed Wigilią - mówi artysta. - Jeszcze lepiej, że „Remember Me” znalazło się na 6. pozycji, ponieważ nie jest łatwo osiągnąć tak wysokie miejsce z balladą, a tym bardziej, że ta piosenka wiele dla mnie znaczy. Dwa radiowe przeboje z pierwszej dziesiątki w ciągu trzech miesięcy bardzo mnie cieszą.

Michael Schulte zaczynał od coverów, które osiągały tysiące wyświetleń na YouTube - dziś ma ich ponad 100 milionów. W 2012 roku artysta zdobył trzecie miejsce w talent show „The Voice of Germany”. Jeszcze większy rozgłos przyniosło mu reprezentowanie Niemiec w konkursie Eurowizji w 2018 roku, gdzie piosenka „You Let Me Walk Alone” zapewniła mu 4. lokatę.

Na jesień artysta planuje nowy album. Płyta pierwotnie miała ukazać się w marcu 2020 roku, ale pandemia pokrzyżowała Michaelowi plany. - Przynajmniej będzie dużo koncertów latem - cieszy się Schulte.

Michael Schulte - With You

Listen to With You by Michael Schulte.

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!