Aktualności

18-05-2022-10:18:55

YUNGBLUD zapowiada „YUNGBLUD”. Trzeci album charyzmatycznego brytyjskiego gwiazdora

Udostępnij! Tweetnij!

Brytyjski muzyk YUNGBLUD ogłosił premierę swojego trzeciego studyjnego dzieła. Płyta zatytułowana po prostu „YUNGBLUD” ukaże się 2 września.

foto: Tom Pallant

Artysta poinformował o nowym albumie za pośrednictwem livestreamu, podczas którego zrobił sobie tatuaż u jednej z największych artystek w tym fachu, Emily Malice. Transmisja przyciągnęła widzów z całego świata, zapowiadając nowy rozdział w karierze 24-latka.

Rzadko pojawia się artysta taki, jak YUNGBLUD, który dla całego pokolenia Z stał się rockandrollowym idolem z plakatu. Nieustannie opowiadając się za dziwakami, odmieńcami i osobami z marginesu społecznego, YUNGBLUD zgromadził legiony oddanych fanów z całego świata, którzy co wieczór przychodzą na jego wyprzedane koncerty i z taką pasją wykrzykują każde słowo jego piosenek, jakby od tego zależało ich życie. Dzięki uznaniu takich legend rocka jak Mick Jagger, Ozzy Osbourne, Steve Jones i Dave Grohl, YUNGBLUD jest na najlepszej drodze, by osiągać kolejne sukcesy.

W tym miesiącu YUNGBLUD wypuścił singiel „Memories” z udziałem Willow, który w zaledwie pierwszym tygodniu od premiery zgromadził milion odsłuchów. Towarzyszący piosence teledysk wyreżyserował Colin Tilley.

- „Memories” opowiada o uwolnieniu się od traumatycznych przeżyć z przeszłości i wyartykułowaniu ich światu - wyjaśniał wcześniej YUNGBLUD. - Jest coś wyzwalającego w przekształcaniu bolesnych wspomnień z przeszłości w lekcje na przyszłość. Chcę, żeby ludzie wykrzykiwali tę piosenkę, żeby było to dla nich swoistym katharsis. Chodzi o to, żeby zebrać się razem i wyrzucić z siebie ból, zamienić go w pozytywną energię i podzielić się tym ciężarem z innymi.

W marcu YUNGBLUD zaprezentował utwór „The Funeral”, w klipie do którego wystąpili Ozzy i Sharon Osbourne’owie. Numer ma już 14,8 miliona wyświetleń i odtworzeń.

YUNGBLUD obecnie odbywa trasę w po Europie, która objęła także Polskę. Rockman wystąpił 10 maja w warszawskiej hali EXPO XXI. Po koncercie przeprowadził wiralową akcję wspierającą społeczność LGBTQ+:

YUNGBLUD wspiera społeczność LGBTQ+ i protestuje na ulicach Polski

YUNGBLUD nieustannie podkreśla swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ+. Podczas ostatniej wizyty w Polsce, artysta przeszedł od słów do czynów i spełnił obietnicę daną fanom.

więcej

Urodzony w Yorkshire w Anglii multiinstrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował imienną EP-ką, po której wypuścił album „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się kolejna EP-ka „the underrated youth”, która znalazła się w top 10 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. W kolejnym roku artysta znalazł się na tzw. shortliście BBC Sound of 2020, a także zdobył skautkę NME za najlepszy teledysk. W grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta „weird!” z takimi hitami. jak „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „cotton candy”. Album w ciągu pierwszego tygodnia rozszedł się w nakładzie 39 tysięcy egzemplarzy i zadebiutował na szczycie zestawienia w UK. Jesienią 2020 artysta uruchomił „THE YUNGBLUD Podcast”, w którym wspólnie z fanami omawiał punkty zwrotne z życia związane ze zdrowiem psychicznym, tożsamością, seksualnością, przyjaźnią czy sprawami finansowymi. YUNGBLUD może pochwalić się ponad 8 milionami słuchaczy miesięcznie w Spotify i ponad 3 miliardami streamów. Występował na największych festiwalach na świecie, a także grał wyprzedane koncerty - m.in. w Polsce.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: yungblud