Aktualności

23-05-2022-10:33:05

Scorpions w hołdzie Francji

Udostępnij! Tweetnij!

Scorpions, niemiecka legenda rocka, prezentuje bonusowe nagranie „The Language Of My Heart”, zrealizowane w hołdzie Francji i francuskim fanom.

foto: Marc Theis

Od czasu „Wind of Change” Klausowi Meine nie udało się chyba stworzyć utworu, który byłby tak wzruszający, tak pełen emocji, tak surowy jak ten. Zaczyna się od gitarowej solówki Matthiasa Jabsa, po której wchodzi niepowtarzalny głos wokalisty: „I walked down to Notre-Dame, To say a prayer for Bataclan...” („Poszedłem do Notre-Dame, by pomodlić się za Bataclan...”).

Historia tej piosenki zaczęła się prawie 7 lat temu, kiedy w wyniku zamachu w paryskim klubie Bataclan podczas koncertu zginęło tragicznie ponad sto osób. W listopadzie 2015 roku zespół Scorpions jako pierwszy powrócił na scenę i zagrał koncert w Paryżu. Były to wzruszające chwile, zarówno dla artystów, jak i dla ponad 20 tysięcy fanów, którzy razem odśpiewali Marsyliankę.

- To hołd dla Francji, jej wspaniałej kultury i naszych fantastycznych fanów - powiedział Klaus Meine. - Hołd dla legendarnej Olympii, dla Johnny’ego Hallydaya, dla wyjątkowego miasta nad Sekwaną, ze sporą dawką rocka w najlepszym stylu Scorpions - i niesamowitym zakończeniem...

Najnowszy album Scorpions, „Rock Believer”, ukazał się w lutym 2022 roku i zadebiutował na 1. miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży w Polsce. W ramach promocji płyty kapela 28 maja 2022 roku Scorpions zagra w Tauron Arenie Kraków.

Scorpions to jeden z najważniejszych rockowych zespołów ostatnich dekad. Nie tylko zdefiniowali klasyczne rockowe brzmienie, ale i sprzedali 120 milionów płyt, zagrali 5 tysięcy koncertów i nagrali wiele ponadczasowych klasyków, w tym legendarny „Wind of Change” - jeden z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów, a przede wszystkim utwór będący synonimem jednego z najważniejszych momentów w historii. Do sukcesów Scorpions należy dodać liczne nagrody, w tym gwiazdę na Rock Walk of Fame w Hollywood i takie klasyki jak „No One Like You”, „Rock You Like A Hurricane” czy „Still Loving You”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: scorpions