Aktualności

01-06-2022-08:11:35

Archiwum Metz – Piotr Metz inauguruje autorski podcast

Udostępnij! Tweetnij!

Otwieramy Archiwum. Archiwum Metz.

Materiały prasowe

Od pierwszego wywiadu z Jaggerem w 1993 roku zrobiłem ich sporo.

Co dwa tygodnie opowiem Wam o spotkaniach z McCartneyem, Knopflerem, Keithem Richardsem, Stingiem i całą resztą.

Paula uczyłem mówić po polsku, Stingowi kazałem po raz pierwszy w życiu śpiewać przed południem, Markowi wytłumaczyłem, jakie perełki ma w swoim studio w Londynie, a Keithowi, jak dzięki jego nałogom dostałem błyskawicznie kanadyjską wizę.

W czasach plików w chmurze będziemy zachwycać się ekskluzywnymi winylowymi reedycjami klasyki z najwyższej półki. I muzyką ważną ponadczasowo.

Do Archiwum Metz wejdziesz przez Spotify:  

NIRVANA

Listen to this episode from Archiwum Metz on Spotify. Ten album zmienił wszystko. Na zawsze, a każdy, kto nie pamięta lądowania człowieka na księżycu, pamięta pewnie moment, w którym pierwszy raz usłyszał 'Smells Like Teen Spirit'. Od tego momentu minęło 30 lat. Legenda wciąż trwa. A nowe, jubileuszowe wydawnictwa pokazują jeszcze dokładniej kontekst tych niezwykłych czasów. O spotkaniu z Dave'm Grohl'em w Sopocie i powstawaniu legendarnych nagrań od demo na boomboxie do MTV Unplugged opowiemy w podcaście z cyklu 'Archiwum Metz'. Part 1: ‘Smells Like Teen Spirit’ – Od boomboxa do MTV Unplugged. Part 2: Smart Sessions – studio legenda. Part 3: Pierwszy singiel miał być inny! Part 4: Ukryty track na ‘Nevermind’ i jego różne tytuły. Part 5: Foo Fighters na sopockim Molo. Part 6: Dwa słowa od Grohl'a o genezie ‘Nevermind’. Part 7: Koncerty, koncerty nareszcie w całości na płytach. Part 8: ‘Smells Like Teen Spirit’ kończy koncert w Tokio.

więcej

Piotr Metz. Kurator Archiwum Metz.

ARCHIWUM METZ, ODC. 1 – NIRVANA „NEVERMIND”

Ten album zmienił wszystko. Na zawsze. A każdy, kto nie pamięta lądowania człowieka na Księżycu, pamięta pewnie moment, w którym pierwszy raz usłyszał „Smells Like Teen Spirit”. Od tego momentu minęło 30 lat. Legenda wciąż trwa. A nowe, jubileuszowe wydawnictwa pokazują jeszcze dokładniej kontekst tych niezwykłych czasów. O spotkaniu z Dave’em Grohlem w Sopocie i powstawaniu legendarnych nagrań od demo na boomboxie do MTV Unplugged opowiemy w podcaście z cyklu „Archiwum Metz”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: , piotr metz