Aktualności

01-06-2022-11:20:21

Gwiazdy „Stranger Things” polecają Tears for Fears

Udostępnij! Tweetnij!

Gwiazdy „Stranger Things” polecają muzykę Tears for Fears, tymczasem zespół zaprezentował kolejny teledysk promujący album „The Tipping Point”.

foto: Frank Ockenfels

Klip powstał do utworu „My Demons”. Za reżyserię odpowiada Heather Gildroy, efekty specjalne to zasługa Justina Hopkinsa, a spektakularną choreografię ułożył i wykonał Ed Monroe. Ed niedawno pokazał się w filmie Quentina Jonesa „Boys Don’t Cry”, który został zrealizowany we współpracy z muzeum V&A w Londynie na potrzeby wystawy „Fashioning Masculinities: The Art of Menswear”.

Młode gwiazdy „Stranger Things”, Gaten Matarazzo (Dustin) oraz Caleb McLaughlin (Lucas) w wywiadzie dla Spotify wymienili Tears for Fears jako jeden ze swoich ulubionych zespołów w klimacie serialu. Fragment rozmowy można obejrzeć tutaj.

„My Demons” to czwarty singiel promujący album „The Tipping Point”, który zebrał rewelacyjne recenzje. Roland Orzabal z Tears for Fears tak przedstawia singiel: - Na wczesnym etapie prac nad albumem, spędziliśmy dużo czasu z producentem i songwriterem Sachą Skarbkiem i jego programmerem Florianem Reutterem z Niemiec. Pokazali nam jeden utwór, a my oniemieliśmy. Potem wpadliśmy na pomysł szalonego tekstu o nieustannej obserwacji i innych tego typu tematach. Piosenka to jeden wielki hałas i jesteśmy z niej bardzo dumni, bo syntezatory są tu naprawdę agresywne. „My Demons” rządzi w swojej kategorii.

Recenzje albumu „The Tipping Point”:

****1/2 Classic Pop

***** Record Collector

**** Mail On Sunday

**** Mojo

9/10 Classic Rock

Tears for Fears to Roland Orzabal (wokale, gitara, klawisze) i Curt Smith (wokale, bas, klawisze). Grupa powstała w Bath w Anglii w 1981 roku. Na koncie ma 30 mln sprzedanych albumów na całym świecie. Na debiutanckim „The Hurting” z 1983 znalazły się takie hity jak „Mad World”, „Change” i „Pale Shelter”.

Drugi album „Songs from the Big Chair” (1985) zapewnił grupie nagrodę BRIT za „Everybody Wants to Rule the World” i pięciokrotnie pokrył się platyną, docierając na szczyt zestawienia Billboard Top 200. Ostatnią płytą Tears For Fears w latach 80. była „The Seeds of Love” (1989). Następnie ukazały się wydawnictwa „Elemental” (1993), „Raoul and the Kings of Spain” (1995) oraz „Everybody Loves a Happy Ending” (2004). W 2013 roku Tears For Fears wrócili z pierwszym nagraniem od dekady, coverem „Ready to Start” Arcade Fire.

Piosenki Tears for Fears były wykorzystywane jako sample przez takich artystów jak The Weeknd, David Guetta czy Kanye West, a swoje interpretacje przebojów duetu przedstawili chociażby Lorde, Adam Lambert i Disturbed. Ponadto utwory zespołu usłyszeć można w filmach „Donnie Darko” i „Straight Outta Compton” czy serialach „Prawo ulicy” i „Mr. Robot”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!