Aktualności

07-06-2022-12:20:55

Robbie Williams świętuje 25 lat kariery nowym albumem „XXV”

Udostępnij! Tweetnij!

Robbie Williams ogłasza dziś wydanie „XXV”! Płyta, która ukaże się 9 września, jest już dostępna w przedsprzedaży. Zapowiada ją zupełnie nowa, odświeżona wersja hitu „Angels”.

foto: Leo Baron © Farrel Music Ltd

Świętujące 25-lecie Robbiego jako solisty, zawierające niezliczone przebojowe single i uwielbiane przez fanów utwory, piosenki na nadchodzącej płycie zostały na nowo zorkiestrowane przez Julesa Buckleya, Guya Chambersa i Steve’a Sidwella oraz nagrane z uznaną Metropole Orkest w Holandii. „XXV” będzie dostępny w dwóch formatach CD (standardowym i deluxe) o różnych kolorach oraz na płycie analogowej.`

Robbie Williams - "XXV" [pre-order]

Zarówno w standardowej, jak i deluxe wersji albumu, znajdzie się zupełnie nowy „Lost” – poruszający utwór w stylu Robbiego z przejmującym tekstem, elementami fortepianu i smyczkami. Ponadto, na albumie deluxe znajdą się jeszcze trzy oryginalne utwory – „Disco Symphony”, „More Than This” i „The World and Her Mother”.

Po ogromnym sukcesie z Take That, w 1997 roku Robbie rozpoczął karierę solową, wydając swój debiutancki album „Life Thru A Lens” i szybko stał się znany dzięki połączeniu świetnych piosenek, fascynujących koncertów i uroczej i zabawnej osobowości, która przyciągnęła fanów z całego świata. Krążek był pierwszym solowym numerem #1 Robbiego w Wielkiej Brytanii. Przeboje z tej płyty zawarte na „XXV” to „Let Me Entertain You” (pierwotnie wydany z kultowym czarno-białym teledyskiem, w którym Robbie ma na sobie wysadzany klejnotami kombinezon i monochromatyczny make up) oraz legendarne „Angels”, które przyniosło mu międzynarodową sławę i do dziś pozostaje jego najlepiej sprzedającym się singlem.

Nowy album zawiera także „Millennium” – jego pierwszy solowy singiel #1 w Wielkiej Brytanii, hity „Strong” i „No Regrets” z pierwszej dziesiątki oraz jego drugi solowy hit #1 w Wielkiej Brytanii „She’s The One” – wszystkie wydane w 1998 roku na albumie „I’ve Been Expecting You”. Na „XXV” nie mogło zabraknąć też utworów z albumu „Sing When You’re Winning” (2000): „Supreme”, przebojowego duetu z Kylie Minogue „Kids”, wydanego z innowacyjnym teledyskiem „Rock DJ” oraz „The Road to Mandalay”. Inne hity zawarte na nowej płycie to „Feel” i „Come Undone”, oba wydane w 2002 roku na piątym z rzędu albumie Robbiego #1 w Wielkiej Brytanii „Escapology”, a także „Candy”, który w 2012 roku trafił na 1. miejsce w Wielkiej Brytanii.

Robbie Williams mówi: „Jestem bardzo podekscytowany ogłoszeniem mojego nowego albumu «XXV», który celebruje wiele moich ulubionych piosenek ostatnich 25 lat. Każdy utwór ma specjalne miejsce w moim sercu, dlatego nagrywanie ich ponownie z Metropole Orkest było prawdziwie emocjonujące. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy to usłyszycie”.

„XXV” to kolejny kamień milowy w błyskotliwej karierze jednego z najbardziej utytułowanych artystów na świecie. Robbie ma na swoim koncie 6 spośród 100 najlepiej sprzedających się albumów w historii Wielkiej Brytanii, sprzedał 80 milionów albumów na całym świecie, osiągnął 14 singli #1 i rekordową liczbę 18 nagród BRIT – więcej niż jakikolwiek inny artysta w historii muzyki. Inne albumy #1 w Wielkiej Brytanii obejmują jego specjalne covery „Swing When You’re Winning”, „The Heavy Entertainment Show” z 2016 roku, a ostatnio „The Christmas Present” (2019), który zapewnił Robbiemu 13. album #1 w Wielkiej Brytanii – równy rekordowi Elvisa Presleya jako solowemu artyście z największą liczbą albumów #1 w Wielkiej Brytanii. Albumy Robbiego, które trafiły na szczyty list przebojów podczas jego solowej kariery i z Take That liczą już 17 i plasują go w pierwszej trójce artystów wszech czasów z największą liczbą numerów #1 w swoim katalogu.

Robbie zebrał do tej pory 60 milionów funtów na cele charytatywne jako współzałożyciel Soccer Aid UNICEF od 2006 roku, a w tym miesiącu wraz z Edem Godrichem uruchomił swoją debiutancką kolekcję dzieł sztuki „Black and White Paintings”, które zostały zaprezentowane w Sotheby’s. Artysta wykona nową wersję „Angels” podczas Soccer Aid, które odbędzie się już 12 czerwca.

Lista utworów „XXV”:
1. Let Me Entertain You
2. Come Undone
3. Love My Life
4. Millennium
5. The Road To Mandalay
6. Tripping
7. Bodies
8. Candy
9. Supreme
10. Strong
11. Eternity
12. No Regrets
13. She’s the One
14. Feel
15. Rock DJ
16. Kids
17. Angels
18. Lost
19. Nobody Someday


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!